Bartosz Kopacz: Grać z korzyścią dla drużyny 18 lut

Bartosz Kopacz: Grać z korzyścią dla drużyny

- Były momenty bardzo dobre, w których graliśmy tak jak chcieliśmy. W drugiej połowie oddaliśmy inicjatywę Miedzi i niepotrzebnie się cofnęliśmy i broniliśmy wyniku. Są jeszcze rezerwy w naszej grze, ale uważam, że zagraliśmy naprawdę niezłe spotkanie – powiedział po spotkaniu z Miedzią Legnica (3:0) prawy obrońca KGHM Zagłębia Lubin Bartosz Kopacz.

18 lut 2019 18:04

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

26-latek zauważył dobrą postawę Bartosza Slisza w drugiej linii. - Dużo pracowaliśmy nad taktyką na obozie. Wariant z asekurującym Bartkiem Sliszem nie jest jedyny, który mamy w swoim repertuarze. Czasami w jego rolę wciela się Filip Jagiełło, czy Filip Starzyński. Sposób gry jest dużo, ważne, żeby przynosiły zamierzony skutek i prowadziły do zwycięstwa – mówił „Kopek”.

Aż dziesięciu zawodników z podstawowego składu w meczu z Lechem rozpoczęło derbowe spotkanie od pierwszej minuty. - Myślę, że skład krystalizował się już pod koniec rundy jesiennej. Stopniowo wypracowaliśmy optymalną jedenastkę i nie dochodzi do sytuacji, kiedy trzeba wymienić nagle pięciu zawodników. Każdy z piłkarzy wychodzących na boisko wie za co odpowiada i robi to w sposób przynoszący drużynie korzyść – zakończył Kopacz.