Bartosz Kopacz ponownie piłkarzem Miedziowych! / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Bartosz Kopacz ponownie piłkarzem Miedziowych! 11 sty

Bartosz Kopacz ponownie piłkarzem Miedziowych!

Z radością informujemy, iż po półtora roku do Lubina wraca doświadczony defensor Bartosz Kopacz. 29-latek związał się z naszym Klubem kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2025 roku.

11 sty 2022 21:00

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Niezmiernie cieszymy się z powrotu Bartka do Zagłębia. Jest to zawodnik, który zna oczekiwania kibiców i trenera Piotra Stokowca oraz niejednokrotnie udowadniał, że ma zadatki na bycie liderem formacji defensywnej. Mam nadzieję, że jego dobra gra i doświadczenie pomoże nam w zwyciężaniu - powiedział Dyrektor Pionu Sportowego Piotr Burlikowski.

Rodzinną miejscowością nowego-starego zawodnika Miedziowych jest Jastrzębie Zdrój, w którym przyszedł na świat 21 maja 1992 roku. Piłkarską przygodę rozpoczął w klubie MOSiR Jastrzębie Zdrój, jednak w młodym wieku przeniósł się do miejscowego GKS-u. Spory talent obrońcy szybko dostrzegli działacze Górnika Zabrze, w efekcie czego Kopacz podpisał kontrakt z „Trójkolorowymi”. Na najwyższym szczeblu ligowym w naszym kraju zadebiutował 28 marca 2013 roku, mając wówczas 20 lat. Podczas pobytu w Zabrzu, „Kopek” trzykrotnie trafiał także na wypożyczenie do innych zespołów. Mowa o Ruchu Radzionków, bydgoskim Zawiszy oraz Termalice.

Po serii udanych występów na zapleczu Ekstraklasy, latem 2017 roku na pozyskanie Kopacza zdecydowało się KGHM Zagłębie. Stoper mierzący 188 cm wzrostu szybko został jednym z kluczowych graczy Miedziowych i w trakcie swojego pierwszego pobytu w Lubinie w miedziano-biało-zielonych barwach rozegrał 98 meczów, które okrasił trzema golami i taką samą liczbą asyst.

Po zakończeniu sezonu 2019/20 Kopacz przeniósł się do Gdańska, gdzie zasilił szeregi tamtejszej Lechii. Przez półtora roku w koszulce nadmorskiego klubu rozegrał 48 pojedynków, dwukrotnie pokonał bramkarza rywali i zanotował jedno ostatnie podanie.

Teraz rosły obrońca wraca do naszego Klubu, co bez wątpienia jest kolejnym, znaczącym wzmocnieniem lubińskiej defensywy. Bartosz Kopacz parafował umowę, która obowiązuje do zakończenia sezonu 2024/25.

Jestem bardzo szczęśliwy z podpisania kontraktu z Zagłębiem. Cieszę się, że mogę być znów w Lubinie i od razu zabieram się do ciężkiej pracy. Patrzę na wszystko z optymizmem i już nie mogę się doczekać wyzwań, które mnie tu czekają - mówi Bartosz Kopacz.

Bartek, witamy ponownie w Lubinie i życzymy powodzenia!