Ben van Dael: Spokój i dyscyplina. To był klucz do sukcesu 9 lut

Ben van Dael: Spokój i dyscyplina. To był klucz do sukcesu

W pierwszym spotkaniu rundy wiosennej piłkarze KGHM Zagłębia Lubin pokonali Lecha Poznań 2:1. Zobaczcie, co po meczu powiedzieli szkoleniowcy obu zespołów.

9 lut 2019 00:38

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Ben van Dael (trener KGHM Zagłębia Lubin):

- Jestem bardzo szczęśliwy z pracy jaką wykonała moja drużyna podczas spotkania. Uważam, że w pierwszej połowie dominowaliśmy nad gospodarzami, choć w niektórych momentach mieliśmy kłopoty i Lech mógł to wykorzystać. Myślę, że to my dyktowaliśmy tempo gry, ale w niektórych nie realizowaliśmy przedmeczowych założeń, przede wszystkim w kreowaniu sytuacji podbramkowych. W drugiej połowie poprawiliśmy grę do przodu i wyglądało to lepiej. Przede wszystkim częściej stwarzaliśmy zagrożenie pod bramką Buricia. Mimo że przegrywaliśmy 1:0, moi podopieczni zachowali spokój i trzymali się założeń taktycznych. To był klucz do sukcesu. Dość szybko odpowiedzieliśmy golem, potem mieliśmy „jedenastkę”, której nie wykorzystaliśmy. Cieszę się, że przychyliliśmy szalę zwycięstwa na swoją korzyść, szczególnie, że bramka dająca wygraną padła w ostatniej minucie spotkania. Takie mecze dają nam energię i umacniają w przekonaniu, że idziemy właściwą drogą.

Adam Nawałka (trener Lecha Poznań):

- Przede wszystkim gratuluję Zagłębiu. Trzeba przyznać, że zasłużyli na zwycięstwo, bo byli drużyną lepszą i musimy to zaakceptować. Nie możemy jednak opuszczać głów, musimy wciąż mocno pracować. Jestem przekonany, że zareagujemy w sposób pozytywny. Przebieg meczu to zdecydowana kontrola Zagłębia od początku spotkania. Stworzyliśmy sobie kilka sytuacji szczególnie przy stanie 1:0. Niestety nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Zagłębie bardzo szybko wyrównało, a po rzucie rożnym zdobyło zwycięską bramkę. Musimy wziąć to na klatę, przeanalizować spotkanie i zabrać się do pracy.