Bez punktów z Białegostoku / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Bez punktów z Białegostoku 3 kwi

Bez punktów z Białegostoku

W spotkaniu 27. kolejki PKO BP Ekstraklasy Miedziowi przegrali w Białymstoku w miejscową Jagiellonią 1:2. Gola dla KGHM Zagłębia Lubin zdobył Patryk Szysz, a dla gospodarzy trafili Andrzej Trubeha oraz Marc Gual.

3 kwi 2022 17:15

Do meczu z Jagiellonią zespół KGHM Zagłębia Lubin przystąpił z trzema zmianami w pierwszej jedenastce. Miejsce w podstawowym składzie stracili Kacper Chodyna, Koki Hinokio, a także Martin Dolezal. W ich miejsce od pierwszej minuty zagrali Mateusz Bartolewski, Filip Starzyński oraz Erik Daniel.

Pierwsza połowa meczu nie obfitowała w zbyt wiele okazji pod obiema bramkami. Po stronie KGHM Zagłębia wartymi odnotowania akcjami było niecelne uderzenie Erika Daniela oraz dobra próba zza pola karnego Łukasza Łakomego. Jagiellonia odpowiedziała w 35. minucie indywidualną akcją i dryblingiem popisał się Marc Gual, minął dwóch obrońców Miedziowych, ale uderzył nad bramką Bieszczada.

Druga część meczu rozpoczęła się od mocnego uderzenia Miedziowych. Błąd w rozegraniu piłki bramkarza gospodarzy Zlatana Alomerovicia wykorzystał Patryk Szysz, który przejął podanie i sprytnym lobem wyprowadził KGHM Zagłębie na prowadzenie. W 55. minucie mogło być 2:0. Szysz wyłożył piłkę Erikowi Danielowi, ale strzał Czecha minął bramkę Alomerovicia. W 64. minucie do głosu doszła Jagiellonia. Piłkę przejął Struski i uderzył mocno na bramkę Miedziowych, ale pewną interwencją popisał się Bieszczad. Na 10 minut przed zakończeniem meczu drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną otrzymał Mateusz Bartolewski. Od tego momentu Jagiellonia niemal nie schodziła z naszej połowy. W 88. minucie gospodarze dopięli swego, a z bliska mocnym strzałem i bramką popisał się Andrzej Trubeha. Duma Podlasia nie zamierzała jednak zwalniać i wciąż szukała trafienia na wagę trzech punktów. W ostatniej akcji spotkania debiutujący w zespole gospodarzy Marc Gual zdecydował się na uderzenie zza pola karnego i dał 3 punkty Jagiellonii. Po tym golu sędzia nie wznowił już gry i Miedziowi wracają z Białegostoku bez punktów.

Jagiellonia Białystok - KGHM Zagłębie Lubin 2:1 (0:0)

Gole: Andrzej Trubeha 88, Marc Gual 90+8 - Patryk Szysz 50

Jagiellonia: 33. Zlatan Alomerović - 19. Paweł Olszewski, 25. Bogdan Țîru, 2. Michał Pazdan, 5. Bojan Nastić - 14. Tomáš Přikryl (19, 26. Martin Pospíšil), 32. Miłosz Matysik (46, 10. Fedor Černych), 6. Taras Romanczuk, 23. Karol Struski (79, 13. Andrzej Trubeha), 15. Diego Carioca (79, 27. Bartłomiej Wdowik) - 28. Marc Gual.

KGHM Zagłębie: 89. Kacper Bieszczad - 2. Bartosz Kopacz, 44. Jhon Chancellor, 3. Saša Balić, 77. Mateusz Bartolewski - 17. Patryk Szysz, 6. Aleksandar Šćekić, 18. Filip Starzyński (62, 33. Kōki Hinokio; 90, 21. Tomasz Pieńko), 99. Łukasz Łakomy (82, 14. Jakub Żubrowski), 9. Erik Daniel (62, 15. Martin Doležal) - 29. Cheikhou Dieng (82, 23. Jakub Wójcicki).

żółte kartki: Romanczuk, Pospíšil, Struski, Pazdan - Łakomy, Bartolewski, Szysz.
czerwona kartka: Mateusz Bartolewski (79. minuta, Zagłębie, za drugą żółtą).

sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń).
widzów: 5194.