Bez punktów z Krakowa / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Bez punktów z Krakowa 18 kwi

Bez punktów z Krakowa

Wyjazdowe starcie 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy pomiędzy KGHM Zagłębia Lubin z Cracovią zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 1:0 po golu Kamila Pestki.

18 kwi 2022 14:30

Po zwycięstwie nad Stalą Mielec, podopieczni Piotra Stokowca chcieli pójść za ciosem, i w dzisiejszym spotkaniu w Krakowie przeciwko Cracovii, chcieli zdobyć kolejny komplet punktów, który przybliżyłby do utrzymania naszego Klubu w gronie zespołów PKO BP Ekstraklasy. Tym razem jednak to rywale mogą cieszyć się z wygranej, po bramce Kamila Pestki z 8. minuty spotkania. Miedziowi ulegają dziś w Krakowie 0:1.

Trener Piotr Stokowiec przed meczem zdecydował się na kilka roszad względem ostatniego spotkania przeciwko Stali Mielec. W pierwszej jedenastce w bramce Kacpra Bieszczada zmienił Dominik Hładun, Patryka Szysza Cheikhou Dieng, a w środku pola w miejsca Aleksandara Šciekicia oraz Filipa Starzyńskiego wystąpili Łukasz Poręba oraz Jakub Żubrowski. Już w 8. minucie plasowanym strzałem z okolic szesnastego metra uderzył Kamil Pestka, który pokonał tym samym Dominika Hładuna, wyprowadzając gospodarzy na prowadzenie. Miedziowi po raz pierwszy groźnie zaatakowali w 13. minucie, gdy do piłki dośrodkowanej przez Cheikhou Dienga dopadł Łukasz Poręba, którego uderzenie obronił Lukas Hrosso. W kolejnych minutach zarówno jedna jak i druga drużyna próbowały stworzyć sobie dogodne sytuacje, lecz żadna z akcji nie zakończyła się celnym uderzeniem. W 26. minucie próby z rzutu wolnego spróbował Karol Knap, lecz uderzenie to zablokowali nasi obrońcy. Kilka minut później z groźnym kontratakiem wyszli gospodarze za sprawą Karola Knapa, który świetnie wypatrzył Cornela Rapę, a ten szybko odegrał do Rivaldinho, którego uderzenie zdołał zablokować Bartosz Kopacz. Minutę później świetnie w naszym polu karnym odnalazł się Kamil Pestka, lecz jego uderzenie instynktownie obronił Dominik Hładun. Do końca pierwszej części spotkania wynik nie uległ zmianie i Cracovia po bramce Kamila Pestki prowadziła 1:0.

Na drugą część spotkania obydwa zespołu wyszły bez zmian w swoich szeregach. W 52. minucie Kamil Pestka spróbował uderzenia z dystansu, lecz uderzył wysoko ponad naszą bramką. Już w kolejnej akcji blisko pola karnego faulowany był Cheikhou Dieng. Próby zaskoczenia bramkarza gospodarzy spróbował Łukasz Łakomy, lecz obrońcy zdołali wybić piłkę na rzut rożny. Minutę później sędzia Paweł Malec sięgnął po raz pierwszy w tym spotkaniu po żółtą kartkę, upominając nią Łukasza Porębę, a chwilę później ukarał również kapitana Cracovii Sergiu Hancę. W 62. minucie doszło do pierwszych roszad w naszym zespole - Patryk Szysz wszedł w miejsce Martina Dolezala, a za Łukasza Porębę na boisku pojawił się Tomasz Pieńko. Już chwilę później młody pomocnik Miedziowych spróbował swoich sił z dystansu, lecz jego uderzenie zdołał obronić bramkarz Cracovii. Krakowianie nie zamierzali pozostawać dłużni i już chwilę później mieli doskonałą sytuację, by podwyższyć wynik spotkania. Z lewego skrzydła Sergiu Hanca swietnie wypatrzył Cornela Rapę, a jego strzał nogą zdołał wybronić Dominik Hładun. W 70. minucie Piotr Stokowiec zdecydował się na kolejną podwójną zmianę - w miejsce Cheikhou Dienga oraz Erika Daniela, na boisku pojawili się Karol Podliński oraz Filip Starzyński. Dziesięć minut później świetnie w polu karnym Pasów odnalazł się Jhon Chancellor, którego uderzenie minęło się minimalnie z bramką. Trzy minuty później  mieliśmy ostatnią zmianę w naszym zespole - Łukasza Łakomego zastapił Tomas Zajic. W 86. minucie Michal Siplak został napomniany przez sędziego za faul przy próbie kontrataku naszego zespołu. W ostatnich minutach Miedziowi byli stroną przeważającą. W 90. minucie żółtymi kartkami ukaranych zostało trzech zawodników -  Sylwester Lusjusz po stronie gospodarzy oraz Filip Starzyński i  Jakub Żubrowski po naszej stronie. Ostatecznie podopieczni Piotra Stokowca nie zdołali zdobyć wyrównującego trafienia, przegrywając tym samym w Krakowie z Cracovią 0:1, po bramce Kamila Pestki z ósmej minuty spotkania.

Cracovia 1:0 KGHM Zagłębie Lubin

Bramki: Kamil Pestka 8

Cracovia: 31. Lukáš Hroššo - 2. Cornel Râpă, 85. David Jablonský, 88. Matej Rodin, 5. Virgil Ghiță, 33. Kamil Pestka (81, 3. Michal Sipľak) - 4. Sergiu Hanca (76, 10. Pelle van Amersfoort), 8. Mathias Hebo Rasmussen, 20. Karol Knap (69, 38. Jakub Myszor), 80. Jewhen Konoplanka (69, 6. Sylwester Lusiusz) - 7. Rivaldinho (76, 25. Otar Kakabadze)

KGHM Zagłębie: 30. Dominik Hładun - 26. Kacper Chodyna, 2. Bartosz Kopacz, 44. Jhon Chancellor, 3. Saša Balić - 9. Erik Daniel (71, 18. Filip Starzyński), 14. Jakub Żubrowski, 8. Łukasz Poręba (63, 21. Tomasz Pieńko), 99. Łukasz Łakomy (84, 11. Tomáš Zajíc), 29. Cheikhou Dieng (71, 13. Karol Podliński) - 15. Martin Doležal (62, 17. Patryk Szysz

żółte kartki: Hanca, Sipľak, Lusiusz - Poręba, Żubrowski, Starzyński.

sędziował: Paweł Malec.