Bezbramkowy remis reprezentacji Słowenii. 90 minut Bohara i debiut Živca! 4 wrz

Bezbramkowy remis reprezentacji Słowenii. 90 minut Bohara i debiut Živca!

Reprezentacja Słowenii zremisowała 0:0 w ramach 1. kolejki Ligi Narodów. W spotkaniu rozgrywanym w Ljublanie wystąpiło dwóch skrzydłowych KGHM Zagłębia - Damjan Bohar i Šasa Živec!

4 wrz 2020 08:00

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Bohar wybiegł na boisku od 1. minuty i był ustawiony na lewej stronie pomocy. Po kwadransie gry „Bohi” wpadł w pole karne Greków i zagrał piłkę w okolice 5. metra od bramki Barkasa w poszukiwaniu duetu napastników, Šporara i Vukcicia. W tej sytuacji czujnie zachowali się obrońcy reprezentacji Grecji, którzy wybili piłkę na rzut rożny. Bohar przebywał na boisku przez pełne 90 minut.

Sasa Živec pojawił się na placu gry w 52. minucie, kiedy zmienił na prawej stronie pomocy Rajko Repa. Na szczególną uwagę zasługuje akcja z 86. minuty, gdy Živec centrował piłkę w poszukiwaniu Andraža Šporara. Wydawało się, że napastnik Sportingu Lizbona nie będzie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce, jednak w ostatniej chwili powstrzymał go Svarnas, który do końca naciskał byłego snajpera Slovana Bratysława, a ten oddał niecelny strzał na bramkę Barkasa. W swoim reprezentacyjnym debiucie Živec wystąpił do końcowego gwizdka sędziego i spędził na boisku 38 minut!

Panowie, gratulujemy występu i trzymamy kciuki za kolejny dobry mecz przeciwko Mołdawii! To spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę o godz. 18:00 w Ljublanie.