Białek i Bogacz zagrali z Walią / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Białek i Bogacz zagrali z Walią 13 lis

Białek i Bogacz zagrali z Walią

Reprezentacja młodzieżowa U-19 (zawodnicy z rocznika 2001 i młodsi) przegrała dziś w Cardiff z Walią 0:3 w swoim pierwszym meczu grupowym eliminacyjnym do mistrzostw Europy. W spotkaniu wystąpiło dwóch graczy "Miedziowych" - Bartosz Białek i Michał Bogacz.

13 lis 2019 17:47

Podopieczni selekcjonera Bartłomieja Zalewskiego przebywają na Wyspach, gdzie rozpoczęli rywalizacje w grupie 5. W pierwszym pojedynku rozgrywanym w Newport "biało-czerwoni" musieli uznać wyższość walijczyków, tracąc trzy bramki i nie strzelając żadnej.

W tym meczu od początku wystąpiła dwójka lubinian - Michał Bogacz spędził na placu czterdzieści pięć minut i w przerwie został zmieniony przez Jakuba Kamińskiego. Napastnik Bartosz Białek rozegrał pełne dziewięćdziesiąt minut.

Polacy zagrają jeszcze dwa spotkania, 16 listopada w Cardiff zmierzą się z Kosowem, a trzy dni później z Rosją.

Walia - Polska 3:0 (2:0)

bramki: Joe Adams 23, Samuel Pearson 37, Keenan Patten 52

Walia: 1. Lewis Webb - 16. Iestyn Hughes, 15. Cameron Evans, 5. Ryan Astley, 6. Morgan Boyes, 2. Neco Williams (85, 3. Luca Hoole) - 7. Samuel Pearson (60, 9. Christian Norton), 4. Sam Bowen (70, 8. Scott Smith), 10. Keenan Patten, 11. Joe Adams (71, 20. Joshua Thomas) - 19. Isaak Davies (46, 14. Harry Pinchard).

Polska: 1. Cezary Miszta - 2. Łukasz Bejger, 5. Maik Nawrocki, 4. Bartłomiej Mruk (74, 15. Filip Dymerski), 3. Michał Bogacz (46, 7. Jakub Kamiński) - 17. Marcel Wędrychowski (74, 13. Oskar Nowak), 20. Javier Ajenjo Hyjek, 6. Michał Karbownik, 11. Nicola Zalewski (66, 8. Szymon Czyż) - 9. Bartosz Białek, 18. Mateusz Żukowski (55, 16. Maciej Rosołek).

żółte kartki: Astley, Evans, Bowen, Patten - Wędrychowski.

sędziował: Maurizio Mariani (Włochy).