Co piszą o ostatnim meczu w tym roku? 24 gru

Co piszą o ostatnim meczu w tym roku?

Prasa i portale informacyjne skupiają się dziś zarówno na podsumowaniu ostatniej kolejki ligowej jak i całego roku. Kontrowersję budzi w szczególności mecz "Miedziowych", który zakończył się ostatecznie wygraną gości z Krakowa.

24 gru 2018 09:56

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin

Udostępnij

Ekstraklasa

Przegląd Sportowy

„Mają puchar grudnia”

Cracovia jest jedyną drużyną w lidze, która wygrała cztery ostatnie mecze.

Najpierw za kontrowersyjny faul wyleciał Dominik Hładun, chwilę później goście wyrównali, a potem zwycięskiego gola po podwójnym rykoszecie, kiedy piłka odbijała się od nóg lubińskich zawodników!

**

Ranking „PS” Jesien 2018 – Prawoskrzydłowi

  1. Bartłomiej Pawłowski (Zagłębie L.) – 5,56

Więcej – wydanie papierowe gazety

**

Sport

„Pasy już nie w kratkę”

Do remisu precyzyjnym strzałem obok słupka doprowadził niezawodny Javi Hernandez, a potem do drużyny Probierza uśmiechnęło się szczęście. Janusz Gol zdecydował się na strzał z dystansu, ale piłka nie leciała w światło bramki. Próbował zatrzymać ją Maciej Dąbrowski, ale zrobił to na tyle niefortunnie, że zmylił Piotra Leciejewskiego i rezerwowy bramkarz Zagłębia mógł tylko patrzeć jak piłka powoli wtacza się do bramki.

Więcej – wydanie papierowe gazety

**

Gazeta Wrocławska

„Kontrowersja na koniec roku”

Co ciekawe, początkowo sędzia Krzysztof Jakubik pokazał Hiszpanowi żółtą kartkę za symulowanie, ale po konsultacji z wozem VAR zmienił decyzję, wycofał kartkę dla Cabrery i wyrzucił z boiska Hładuna. Ta sytuacja to spora kontrowersja. Telewizyjne powtórki nie dały jasnej odpowiedzi na pytanie, czy wychowanek Zagłębia faktycznie przekroczył przepisy. Z pewnością urodzony na Teneryfie napastnik dołożył od siebie trochę teatru.

Więcej – wydanie papierowe gazety

**

Sportowefakty.pl

KGHM Zagłębie - Cracovia: dramat lubinian w trzech aktach

Dramat KGHM Zagłębia Lubin w meczu przeciwko Cracovii. Miedziowi prowadzili 1:0, na boisku totalnie zdominowali gości, ale czerwona kartka dla Dominika Hładuna odmieniła kompletnie obraz meczu. Pasy wygrały 2:1.

Cabrera padł jak rażony piorunem po wyjściu z bramki Dominika Hładuna. Hiszpan zaczął wymachiwać rękoma, ale sędzia Krzysztof Jakubik... ukarał go żółtą kartką za symulowanie. Dramat Zagłębia dopiero miał się jednak rozegrać. Do akcji wkroczył VAR. Po kilku minutach oczekiwania arbiter spotkania zmienił swoją decyzję. Anulował upomnienie dla Cabrery i wyrzucił bramkarza lubinian z boiska! Gospodarze wówczas szybko się posypali. Pasy potrzebowały chwili, aby zwietrzyć swoją szansę.

Więcej - TUTAJ

**

Weszlo.com

"O jedno wyjście za daleko. Zagłębie przegrało wygrany mecz"

Zagłębie Lubin przez ponad godzinę sprawiało zdecydowanie lepsze wrażenie i w pełni zasłużenie prowadziło z Cracovią. Jeden moment sprawił jednak, że karta odwróciła się o 180 stopni, dzięki czemu „Pasy” świętowały czwarte z rzędu zwycięstwo.

tym momentem była oczywiście czerwona kartka dla Dominika Hładuna. Bramkarz gospodarzy wyszedł poza pole karne, gdy Airam Cabrera uniknął spalonego po dalekim zagraniu swojego obrońcy i szykował się do wyjścia sam na sam. Sędzia Krzysztof Jakubik na początku uznał, że Hiszpan go nabiera i pokazał mu żółtą kartkę za symulowanie. Gdy jednak dokładnie obejrzał powtórki, diametralnie zmienił decyzję: anulował upomnienie dla Cabrery i wyrzucił Hładuna z boiska. My nadal nie dalibyśmy sobie ręki uciąć, że powinien on wylecieć, jednak fakty są takie, że choć nie trafił rywala nogami, to trącił go ręką, gdy ten już był w powietrzu. Zdarzenie bardzo trudne do oceny, ale sędziowie na pewno się wybronią.

Więcej - TUTAJ

**

Miedziowe.pl

„Nie zasłużyli na porażkę”

- Zaczęliśmy dobrze, ale wynik oczywiście nas nie satysfakcjonuje. Myślę, że przełomowym momentem meczu była czerwona kartka dla naszego bramkarza. Cracovia to wykorzystała strzelając dwie bramki. Próbowaliśmy dogonić wynik, ale niestety się nie udało. Szkoda straconych punktów, bo na pewno nie byliśmy zespołem słabszym - skomentował strzelec jedynej bramki dla Zagłębia, Bartosz Kopacz.

**

Lubin.pl

„Miedziowi na tarczy. Cracovia wraca z trzema punktami”

Gospodarze szukali jeszcze swoich okazji. Mieli na to sporo czasu, bo sędzia doliczył aż dziewięć minut. Ekipa Bena Van Dael’a nie zdołała jednak znaleźć drogi do bramki Pasów. Ostatni mecz w tym roku przysporzył nam wielu emocji, ale niestety dla Zagłębia nie będą go dobrze wspominać.

Więcej - TUTAJ

**

Mkszaglebie.pl

„Czerwona kartka zadecydowala”

Pomimo osłabienia jako pierwsi stworzyliśmy sobie bardzo dobrą okazję do podwyższenia prowadzenia. Zza pola karnego sprytny strzał oddał Filip Starzyński, a Pesković z trudem odbił piłkę na rzut rożny. W 77. minucie byliśmy o włos od straty gola. Znakomicie nogami na linii bramkowej interweniował Leciejewski, lecz niestety kilka sekund później był już bezradny i po precyzyjnym uderzeniu Hernandeza musiał wyciągać piłkę z siatki. Od tego momentu to przyjezdni zaczęli dominować na boisku.

Więcej - TUTAJ