Co piszą w mediach? | Przegląd prasy ostatnich dni 3 lut

Co piszą w mediach? | Przegląd prasy ostatnich dni

W piątek piłkarze KGHM Zagłębia Lubin wrócili z obozu w Belek. Ostatni tydzień treningów przed startem PKO Ekstraklasy „Miedziowi” spędzą w Lubinie, gdzie będą się przygotowywali do meczu z Piastem Gliwice. Zaglądniemy do prasy oraz mediów, aby sprawdzić jakie artykuły można przeczytać na temat ostatnich poczynań naszego zespołu. Zapraszamy.

3 lut 2020 10:30

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Przegląd prasy ostatnich dni

Gazeta Wrocławska

„Zagłębie Lubin wróciło w dobrych nastrojach”

KGHM Zagłębie Lubin w ostatnim sparingu podczas obozu przygotowawczego w Belek pokonało Beroe Stara Zagora 3:0. Młodzież „Miedziowych” w Turcji pokazała się z dobrej strony.

KGHM Zagłębie Lubin na obozie w Belek spędziło dwa tygodnie (od 17 do 31 stycznia). „Miedziowi” w Turcji zmierzyli się z pięcioma rywalami. Byli to Dynamo Moskwa (1:5), Universitatea Craiova (3:0), KF Drita Gnjilane (0:1), MFK Karvina (2:1) oraz Beore Stara Zagora (3:0). W tym tygodniu podopieczni Martina Seveli będą na swoich obiektach przygotowywać się do meczu z Piastem Gliwice (niedziela, godz. 15.30) w inauguracyjnej kolejce rundy wiosennej PKO Ekstraklasy.

„To idzie młodość”- chce się powiedzieć, patrząc na kadrę lubińskiego zespołu. W Belek szansę zaprezentowania się trenerowi Martinowi Seveli miało 27 zawodników. Aż 16 z nich ma za sobą szkolenie w Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębia (…).

Więcej- wydanie drukowane

**

Słowo Sportowe

„Wykrzesać maksa”

Mimo, iż KGHM Zagłębie Lubin ma za sobą szaroburą rundę jesienną, w zimowym okienku transferowym nie pozyskało ani jednego piłkarza. Czy w niezmienionym składzie zdoła awansować do górnej ósemki?

Żadnej terapii szokowej, rewolucji kadrowej, żadnego trzęsienia ziemi czy placu budowy. Miedziowi nie wykonywali nerwowych ruchów i najwyraźniej chcą powtórzyć patent sprzed 12 miesięcy, kiedy po słabej rundzie jesiennej (11. miejsce w tabeli), zdołali obudzić się z letargu i finiszować na pozycji numer 6. I to praktycznie noworocznych transferów (przyszedł tylko Patryk Szysz) (…).

Mocne trio- Kto wobec takiego stanu rzeczy ma pociągnąć lubiński wózek? Wydaje się, że dopóki będzie grał w Lubinie, zawsze będzie postacią fundamentalną, piłkarzem od którego zaczyna się ustalenie wyjściowej jedenastki. Nie od dziś wiadomo, że to właśnie od Filipa Starzyńskiego zależy na boisku najwięcej (…). Miedziane barwy nadal będzie nosić także duet skrzydłowych Damjan Bohar – Sasa Zivec, którzy błyszczeli jesienią (…). Umowę prolongował też Lubomir Guldan, ponadto na wiosnę zostają Alan Czerwiński i Bartosz Kopacz. Dość sporo tego dobrego.

Więcej- wydanie drukowane

**

Przegląd Sportowy

„Węgier czyha na Polaka”

Matyas Tajti jest jednym z największych wygranych zgrupowania KGHM Zagłębia w Belek. To mimo wszystko byłaby niespodzianka – rosną szanse Matyasa Tajtiego na grę w podstawowym składzie Zagłębia Lubin w pierwszym wiosennym meczu kosztem Bartosza Slisza. Wszystko dlatego, że młodzieżowy reprezentant Polski na zgrupowaniu w Turcji zmagał się z infekcją, która sprawiła, że zagrał tylko w pierwszym z pięciu sparingów. Tymczasem szkolony m.in. w barcelońskiej La Masii Węgier właśnie w Belek pokazał, że wreszcie jest w niezłej dyspozycji.

„Wywiad z Martinem Sevelą”

Będę stawiał na Czerwińskiego. Piłkarz, choć już ma podpisaną umowę z nowym klubem, u Martina Seveli nie jest skreślony.

Kiedy pomyślał pan: „Będę trenerem”?

- Gdy miałem już ponad 30 lat, zacząłem się zastanawiać nad przyszłością. Wiedziałem, że mam wygodne życie, pieniądze pojawiają się co miesiąc na koncie, ale to w pewnym momencie się skończy. Dlatego przez ostatnie cztery lata kariery prowadziłem dziennik, w którym zapisywałem wszystkie ćwiczenia, jakie wykonywaliśmy. Choć grałem jeszcze w piłkę, zaczynałem myśleć: „A co ja bym zrobił w tej sytuacji jako trener?”. Miałem też szczęście, że występowałem w Trenczynie, gdzie szefowie nie szukali doświadczonych trenerów, tylko dawali szansę młodym.

Zachęcamy do przeczytania całego wywiadu z Martinem Sevelą, który znajdziemy w wydaniu drukowanym.

**

E-legnickie.pl

„16 absolwentów AP KGHM Zagłębie w Belek”

Dołączyli do AP KGHM Zagłębie na różnych etapach swojej sportowej kariery, ale kluczowych dla dalszego rozwoju w możliwie najlepszym kierunku. Obecnie wielu z nich to mocne punkty pierwszej drużyny KGHM Zagłębia, a do drzwi Ekstraklasy dobijają się kolejni, utalentowani zawodnicy. Kadra zimowego obozu "Miedziowych" liczy 27 piłkarzy, w tym aż 16 absolwentów i zawodników AP KGHM Zagłębie!

Więcej- KLIK

**

Mkszaglebie.pl

„Podsumowanie zimowych sparingów”

Na pięć gier kontrolnych odnieśliśmy trzy zwycięstwa i ponieśliśmy dwie porażki. Najbardziej dotkliwa miała miejsce 20 stycznia, jednak po 1:5 z Dinamo Moskwa było jeszcze wiele czasu na korekty, które jak zobaczyliśmy później, przyniosły skutek - efekt w postaci lepszej gry Zagłębia był widoczny gołym okiem. Drugą z porażek ponieśliśmy w meczu z FK Drita Gnjilane, ale bezsensownym byłoby wysnuwać po tym meczu daleko idące wnioski, bo trener Martin Ševela w pojedynku z zespołem z Kosowa dokonał pełnego przeglądu kadr, dając szansę młodym piłkarzom oraz tym którzy jesienią grali niewiele.

Było o porażkach, czas na zwycięstwa. Najlepiej zagraliśmy w meczach z Universitatea Craiova (3:0) oraz MFK Karviná (2:1). W tych spotkaniach stwarzaliśmy sytuacje, pokazywaliśmy dobry i ofensywny futbol, który - mamy nadzieję - będzie mógł się podobać wiosną w ekstraklasie. Nieco gorzej poszło nam w meczu z Beroje Stara Zagora. Wynik tego spotkania, to oczywiście 3:0 dla nas, jednak mimo dobrej gry w ofensywnie, w obronie nie wyglądaliśmy już dobrze i pozwoliliśmy rywalom zdecydowanie na zbyt wiele.

Więcej- KLIK