Cykl: Poniedziałkowy przegląd prasy III / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Cykl: Poniedziałkowy przegląd prasy III 23 lip

Cykl: Poniedziałkowy przegląd prasy III

W dzisiejszej prasie i serwisach informacyjnych dominuje temat zwycięstwa naszej drużyny z Legią Warszawa. Zapraszamy do zapoznania się z poniedziałkową lekturą!

23 lip 2018 15:02

Autor Zagłębie Lubin S.A

Przegląd Sportowy

„Nigdy nie strzeliłem tak łatwego gola”

Wystarczyło tylko kopnąć piłkę do siatki z dziesięciu centymetrów. Czasem żartujemy na treningach, że warto byłoby kiedyś zdobyć taką bramkę. No to ja już mam – cieszył się Patryk Tuszyński po wygranej w Warszawie 3:1. Do bramki Legii trafił po tym, jak William Remy zderzył się z Arkadiuszem Malarzem i uniemożliwił bramkarzowi interwencję.

Więcej: TUTAJ

**

Gazeta Wrocławska

„Niespodzianka w Warszawie! Zagłębie ograło mistrza na jego terenie”

Zagłębie poszło za ciosem i sześć minut później prowadziło już 2:0. Tym razem zadziałał system VAR, gdyż początkowo sędzia Jarosław Przybył nie odgwizdał ewidentnego faulu Adama Hlouska na Alanie Czerwińskim w polu karnym Legii. Do piłki podszedł Starzyński i choć Arkadiusz Malarz wyczuł jego intencje, to nie zdołał obronić tego strzału.

**

Sportowe Fakty

„Tuszyński tonuje nastroje po wygranej z Legią: Musimy zachować chłodne głowy”

- Musimy zachować chłodne głowy, żeby nie zachłysnąć się tym zwycięstwem - studzi nastroje Patryk Tuszyński, strzelec dwóch goli dla Zagłębia Lubin. W sobotę Miedziowi pokonali 3:1 Legię Warszawa.

Więcej: TUTAJ

**

e-legnickie

„Wymarzona inauguracja ekstraklasy Miedziowych”

Cieszę się z wygranej. Zespół pracował na nie przez cały mecz. Dobrze zagraliśmy do 30. minuty, Wówczas mieliśmy mecz pod kontrolą. Później zaczęli nas nękać wahadłowi Legii. Dlatego w drugiej połowie zmieniliśmy nasze ustawienie. Po przerwie Legia mogła wyrównać na 2-2. Ale to my wyprowadziliśmy kontrę, która dała nam wygraną. Na pewno Legia nie zagrała dziś beztrosko. Wiedziałem jednak, że ta drużyna będzie miała problemy w defensywie. Szybko zaczęliśmy to wykorzystywać. Gospodarze grali dobrze w ofensywie i często nam zagrażali.

**

Lubin.pl

„Zwycięstwo przy Łazienkowskiej”

Podopieczni Mariusza Lewandowskiego podkreślali, że są dobrze przygotowani do ligi i już w Warszawie się o tym przekonamy. Faktycznie tak było. Ku wielkiej radości miedziowych kibiców, Zagłębie Lubin pokonało aktualnych mistrzów Polski 3:1.

**

Miedziowe.pl

„Udana inauguracja lubinian”

Kilkanaście tysięcy kibiców na Łazienkowskiej nie doczekało się nawet remisu. Legia dążyła do zdobycia bramki na 2:2, a dostała trzecią. Ponownie na listę strzelców wpisał się Tuszyński. Zagłębie wygrało w stolicy 3:1.

**

Mkszagłębie.pl

„Zagłębie wygrywa w Warszawie”

Wszyscy zastanawiali się czego się spodziewać po Zagłębiu. „Miedziowi” jednak świetnie weszli w mecz i zaatakowali jako pierwsi. Efektem był gol już w 15 minucie meczu. Filip Starzyński posłał płaską piłkę w pole karne a Patryk Tuszyński okazał się najsprytniejszy i strzelił pierwszego gola dla Zagłębia w tym sezonie. Podopieczni Mariusza Lewandowskiego poszli za ciosem. W 21 minucie w polu karnym faulowany był Alan Czerwiński a rzut karny pewnie na bramkę zamienił Filip Starzyński. Około 30 minuty Zagłębie oddało inicjatywę.

**

Piłkanożna.pl

Zagłębie Lubin zwyciężyło w Warszawie!

Po przerwie tempo rozgrywania meczu znacznie spadło w porównaniu z pierwszą połową. Zagłębie grało mądrzej niż przed przerwą, kiedy prowadząc 2:0, totalnie oddało inicjatywę Legii. Drużyna trenera Lewandowskiego umiejętnie się broniła, wyczekując korzystnych okazji do kontrataków.

Gospodarze dążyli do wyrównania, ale z miernym skutkiem. Kwadrans przed końcem meczu na strzał z dystansu zdecydował się Carlitos - piłka trafiła jednak tylko w boczną siatkę bramki Hładuna.