Zapraszamy na przegląd poniedziałkowej prasy i serwisów informacyjnych. W nich tematem przewodnim są niedzielne derby z Miedzią Legnica.

3 wrz 2018 16:47

Przegląd Sportowy

„Miedź wie, jak uderzyć”

Pierwsze w historii derby Zagłębia Miedziowego rozgrywane na poziomie ekstraklasy zakończyły się wygraną legniczan. Zasłużoną i zdecydowanie nie sensacyjną.

Więcej w wydaniu papierowym – Michał Guz

**

Gazeta Wrocławska

„Miedź Legnica rządzi w zagłębiu miedziowym”

Pierwsza połowa stała na wysokim jak na ekstraklasę poziomie. Od pierwszych minut było widać, że nikogo nie zadowoli remis.(…)

Dopiero w 90 min po jednym z kontrataków wynik na 2:0 ustalił Petteri Forsell. Miedź dopisała sobie zasłużone trzy punkty i cieszyć się z wygrania pierwszych derbów zagłębia miedziowego w Ekstraklasie.

Więcej w wydaniu papierowym – Piotr Janas

**

Sport

„Derby dla Miedzi!”

W pierwszej połowie lubinianie stworzyli sobie sporo sytuacji. Albo jednak zawodziła skuteczność, albo trafiali na opór dobze dysponowanego Antona Kanibołockiego, albo brakowało szczęścia – jak wtedy, gdy po kapitalnym woleju Bartłomiej Pawłowskiego, i instynktownej interwencji golkipera Miedzi(…)

Więcej w wydaniu papierowym – Wojciech Chałupczak

**

Słowo Sportowe

Kilka tygodni temu legniczanie wygrali swój pierwszy mecz w ekstraklasie. Wczoraj powtórzyli ten wyczyn w pierwszych ekstraklasowych derbach. Po bramkach Marquitosa i Petteri Forsella pokonali 2:0 Zagłębie Lubin

Więcej w wydaniu papierowym – Łukasz Haraźny

**

Lubin.pl

„Derby dla Miedzi”

Atmosfera przed dzisiejszym meczem była gorąca na długo przed pierwszym gwizdkiem, ale po pierwszym kwadransie na boisku brakowało efektownych akcji i groźnych szarż. Atmosferę za piłkarzy podgrzewali natomiast kibice obu drużyn. Dopiero w 15. minucie Bartłomiej Pawłowski strzelił po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale na wysokości zadania stanął Kanibołocki. Odpowiedź Miedzi? W 23. minucie Artur Pikk wyłożył piłkę pod nogi Marquitosa, który wbiegł w szesnastkę lubinian i płaskim strzałem pokonał Dominika Hładuna.

Więcej : TUTAJ

**

Mkszaglebie.pl

„Porażka w Derbach Zagłębia Miedziowego”

Mecz od początku mógł się podobać, zawodnicy obu drużyn starali się grać piłką po ziemi i utrzymywać dynamiczne tempo gry. W 15. minucie Zagłębie ciekawie rozegrało rzut rożny, płasko piłkę w pole karne wstrzelił Filip Starzyński, a tam czekał na nią Bartłomiej Pawłowski. Strzał po ziemi zdołał jednak obronić Kanibołocki. W 23. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Lewą stroną dobrze popędził Pikk i wycofał piłkę do Marquitosa, który z kilku metrów bez problemów skierował piłkę do siatki.

Niestety odnieśliśmy zasłużoną porażkę.

**

WESZŁO

„Miedź lepsza i skuteczniejsza, Zagłębie beznadziejne po przerwie”

Miedź Legnica odniosła historyczne zwycięstwo w Ekstraklasie nad Zagłębiem Lubin i było ono w pełni zasłużone. Beniaminek wygrał drugi z rzędu mecz, rozgościł się w środku tabeli i ma spokój podczas przerwy reprezentacyjnej. „Miedziowi” w tabeli nadal są wyżej, ale dostali mocnego plaskacza na otrzeźwienie po wygranych z Cracovią i Lechem

Więcej: TUTAJ

**

Sportowe Fakty

„Miedź Legnica - KGHM Zagłębie Lubin: derby pełne emocji”

Druga część spotkania ponownie przebiegała pod dyktando Zagłębia, które nie miało jednak poważniejszych argumentów, by zagrozić bramce gospodarzy. Miedź była o wiele konkretniejsza, a Hładun dwoił się i troił, by zachować szanse Miedziowych na zdobycie choćby jednego punktu w Legnicy. Najlepszą szansę zmarnował Rafał Augustyniak, uderzając wprost z bramkarza z najbliższej odległości.

**

Miedziowe.pl

„Forsell dobił derbowego rywala”

Po zmianie stron Miedziowi dążyli do wyrównania, ale nic im nie wychodziło. A Miedź robiła swoje. W 63. min. bliski strzelenia swoje drugiej bramki w tym meczu był Marquitos, a chwilę później świetną okazję miał Augustyniak. W 87. min. mógł wyrównać Jagiełło, ale znów golkiper Miedzi fenomenalnie obronił. W 90. min. na 2:0 podwyższył Forsell i było po meczu.