Damian Oko: Z optymizmem patrzymy w przyszłość / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Damian Oko: Z optymizmem patrzymy w przyszłość 24 lip

Damian Oko: Z optymizmem patrzymy w przyszłość

Środkowego obrońcę KGHM Zagłębia Lubin Damiana Oko poprosiliśmy o krótkie podsumowanie ostatniego meczu oraz zapytaliśmy o opinię na temat zbliżającego się pojedynku z Górnikiem Zabrze. „Oczko” – podobnie jak reszta drużyny – z optymizmem patrzy w przyszłość i ma nadzieję, że z każdym dniem mankamentów w grze zespołu będzie coraz mniej.

24 lip 2019 19:20

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Jesteśmy po pierwszym meczu sezonu. Mieliście już analizę spotkania z Cracovią? Sprawdzaliście co było dobre, a co należy poprawić?

- Tak, dziś mieliśmy obszerną analizę naszego meczu z Cracovią. Patrzyliśmy wielowymiarowo na to spotkanie, mieliśmy okazję zobaczyć, które ze schematów udało się zrealizować, a nad czym musimy jeszcze popracować. Trzeba wyciągnąć wnioski i z Górnikem Zabrze zagrać lepiej.

Co najbardziej zostało uwypuklone podczas tej analizy?

- Nie chciałbym publicznie się o tym wypowiadać, bo nie ma sensu ułatwiać pracy naszym przeciwnikom. Ogólnie jesteśmy krytyczni wobec siebie, chcemy się rozwijać, jesteśmy ambitni – więc siłą rzeczy podczas analizy skupiamy się na tym, by spojrzeć na mecz z innej perspektywy i w przyszłości nie popełniać błędów lub zachowywać się lepiej w pewnych boiskowych sytuacjach.

Jaki jest dla Ciebie początek sezonu?

- Uważam, że wszystko jest OK. Czuję się dobrze, ale nie do końca jestem zadowolony ze swojej dyspozycji, bo wiem, że zawsze może być lepiej i mogę drużynie dawać więcej. Chcę zespołowi dawać więcej, więc mam motywację, by podczas każdego treningu jeszcze ciężej pracować, bo tylko to spowoduje, że będę się rozwijał. Moim celem jest to, by zespół ze mną w składzie zdobywał punkty, a przy tym tracił mało bramek.

Co Twoim przed meczem z Górnikiem trzeba na pewno poprawić?

- Na pewno musimy zwrócić uwagę na to, by w meczu z Górnikiem Zabrze nie było tak dużych odstępów między formacjami. Musimy dokonać pewnych korekt i w piątek powinniśmy funkcjonować lepiej.

Nie mogę nie zapytać o nastroje. Co słychać w drużynie przed 2. kolejką PKO Ekstraklasy?

- W zespole wszystko w jak najlepszym porządku. Jest czas na żarty, ale przede wszystkim skupiamy się na ciężkiej pracy – wszystko jest wyważone. Wspólnie patrzymy w przyszłość z optymizmem.

Igor Angulo – to według Ciebie największe zagrożenie ze strony Górnika Zabrze?

- To dobry zawodnik, ale Górnik ma kilku naprawdę niezłych graczy, więc nie chciałbym skupiać się na jednostce. Mogę zdradzić, że mamy dobrze rozpracowanych rywali. Igor Angulo jest dobrym zawodnikiem, ale przed nami nie ma zbyt wielu tajemnic. Dołożymy wszelkich starań by go zatrzymać.

Ale przyznasz, że Hiszpan wymaga szczególnej uwagi?

- To jest nieprzyjemny napastnik. Ma dobry timing, wyjście na pozycje, dobrze gra tyłem do bramki i przede wszystkim ma dobre wykończenie. Wierzę jednak w nasz zespół i to, że zdołamy go powstrzymać.