Damjan Bohar przed meczem z Cracovią / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Damjan Bohar przed meczem z Cracovią 11 maj

Damjan Bohar przed meczem z Cracovią

Przed spotkaniem 32. kolejki PKO BP Ekstraklasy pomiędzy KGHM Zagłębiem Lubin a Cracovią porozmawialiśmy z pomocnikiem Miedziowych, Damjanem Boharem.

11 maj 2023 13:18

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Damjan, w pierwszym pytaniu powrócę do meczu z Lechią Gdańsk, bardzo ważna wygrana zapisana na naszym koncie. Jak oceniłbyś ten mecz z boiska?

- Zgadza się była to dla nas bardzo ważna wygrana, choć pierwsza połowa meczu nie była dobra z naszej strony. Na szczęście w drugiej zagraliśmy już o wiele lepiej, strzeliliśmy w niej dwa ładne gole i przede wszystkim zrealizowaliśmy nasz cel jakim były trzy punkty. Można powiedzieć, że jest dla nas wszystkich związanych w klubem bardzo ważne zwycięstwo, ale teraz skupiamy się już na tym co przed nami.

No właśnie, przed nami mecz z Cracovią, który będzie równie ważny, jak pewnie doskonale wiesz, komplet punktów da nam pewne utrzymanie na przyszły sezon.

- Oczywiście, zgadzam się, że będzie to ważny mecz i zdajemy sobie sprawę, że czeka nas naprawdę trudne zadanie. Cracovia to bardzo mocny zespół, grają piłkę, która może się podobać i nie zmienia tego faktu nawet ostatnia przegrana z Lechem Poznań. My jednak też znamy swoją wartość i wiem, że jeśli zagramy tak jak drugą połowę w Gdańsku to nie mamy się czego bać i spokojnie jesteśmy w stanie wrócić do Lubina z trzema punktami. Musimy jednak wykonać dużo dobrej roboty, być w stu procentach zaangażowanym i skoncentrowanym.

Kilka meczów przeciwko Cracovii już w swojej karierze w Zagłębiu rozegrałeś. Jeśli chodzi o krótki historyczny zarys to z ostatnich 9 meczów, wygraliśmy tylko jeden. Historia i zarazem teraźniejszość pokazują, że z Cracovią nigdy nie gra nam się łatwo.

- To prawda, pamiętam, że zawsze Cracovia była dla nas trudnym rywalem i nigdy nie grało się przeciwko nim łatwo. Szczerze mówiąc, nie pamiętam zwycięstwa nad Cracovią podczas mojego grania w Lubinie. Pamiętam tutaj na naszym stadionie remis 1:1, a jeśli chodzi o wyjazdy to zawsze wracaliśmy bez punktów. To jest jednak tylko historia, patrzymy już tylko do przodu. Zdajemy sobie sprawę z tego co daje nam wygrana, musimy być zespołem i zagrać solidne spotkanie. Jeśli wypełnimy zadania taktyczne, które da nam sztab to wierzę, że będzie dobrze i mecz zakończy się na naszą korzyść.