Dariusz Żuraw przed meczem z Pogonią Szczecin 14 sie

Dariusz Żuraw przed meczem z Pogonią Szczecin

W najbliższą niedzielę Miedziowi zmierzą się z Pogonią Szczecin w ramach 4. kolejki rozgrywek PKO Ekstraklasy. Przed tym spotkaniem porozmawialiśmy chwilę z trenerem lubinian, Dariuszem Żurawiem. Zapraszamy.

14 sie 2021 09:59

Udostępnij

Ekstraklasa

Trenerze, przed nami mecz czwartej kolejki PKO Ekstraklasy, w której zmierzymy się z Pogonią Szczecin. Jaką drużyną jest zespół Kosty Runjaica?

- Pogoń jest zespołem bardzo dobrze zorganizowanym, potrafiącym szybko przejść z obrony do ataku, na co będziemy musieli oczywiście uważać. Zespół ze Szczecina ma jednak również swoje słabsze punkty, które postaramy się wykorzystać.

Jakie mogą być mocne strony Zagłębia w spotkaniu z Pogonią?

- Pracujemy trochę za krótko bym mógł powiedzieć, że mamy już teraz wypracowane dokładnie wszystkie schematy. Z drugiej strony uważam, że wynikająca z tego nieprzewidywalność może być kluczem do sukcesu w niedzielnym spotkaniu.

Jak wszyscy wiemy, spotkanie trzeciej kolejki PKO Ekstraklasy z Legią Warszawa zostało przełożone na inny termin. Czy ta sytuacja zadziałała na naszą korzyść?

- Z pewnością mieliśmy więcej czasu by przepracować pewne elementy. Do spotkania z Legią przygotowywaliśmy się do czwartku, kiedy to zapadła decyzja o zmianie terminu meczu. Dopiero wtedy przekształciliśmy nasz mikrocykl oraz rozegraliśmy grę wewnętrzną. Do spotkania z Pogonią przygotowywaliśmy się już w standardowym trybie.

Wiemy, że w najbliższym spotkaniu nie wystąpi Damian Oko i Jakub Żubrowski. Czy oprócz tej dwójki możemy spodziewać się innych absencji?

- Nie, poza Damianem i Kubą wszyscy będą do mojej dyspozycji.

Jakiego zatem spotkania możemy spodziewać się w najbliższą niedzielę?

- Myślę, że oba zespoły będą grały ofensywnie. Z pewnością będzie to ciekawy, otwarty mecz. Mam jednak nadzieję, że strzelimy przynajmniej jedną bramkę więcej niż przeciwnik.