Dawid Pakulski testowany przez Slovan Liberec 11 sty

Dawid Pakulski testowany przez Slovan Liberec

Absolwent Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie, Dawid Pakulski znalazł się w kręgu zainteresowań Slovana Liberec, klubu występującego na najwyższym szczeblu ligowym w Czechach.

11 sty 2021 19:00

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Dawid Pakulski zagrał dziś w sparingu wewnętrznym Slovana Liberec. Sztab szkoleniowy czeskiego zespołu wyraził wstępne zainteresowanie zawodnikiem Miedziowych i przez najbliższe dni będzie dokładnie przyglądał się 22 – latkowi. Po tym czasie zadecyduje o ewentualnej przyszłości Dawida w drużynie z Czech. 

„Paka” to kolejny młody, zdolny wychowanek lubińskiej Akademii, który wzbudził zainteresowanie zagranicznych zespołów. Jeżeli Pakulski zaprezentuje się z dobrej strony i spełni oczekiwania czeskiego klubu, trafi do kraju naszych południowych sąsiadów na zasadzie wypożyczenia z opcją transferu definitywnego. 

Pakulski w barwach naszego Klubu występuje już od dziesięciu lat. W młodym wieku przeniósł się do Lubina z Górnika Wałbrzych i stopniowo przechodził przez kolejne etapy szkolenia w Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. W listopadzie 2017 roku został włączony do pierwszego zespołu Miedziowych, natomiast trzy miesiące później w wieku 19 lat zadebiutował na poziomie Ekstraklasy. Dotychczas pomocnik uzbierał na swoim koncie 30 występów w koszulce KGHM Zagłębia, a także trzykrotnie wpisywał się na listę strzelców, zdobywając chociażby piękną bramkę w wygranym przez lubinian 4:0 spotkaniu derbowym ze Śląskiem Wrocław. 

W ostatnim czasie ciężko pracował na treningach, dlatego zdążył zagrać obecnych rozgrywkach PKO Ekstraklasy i pojawił się na murawie w ostatnim meczu rundy jesiennej z Pogonią Szczecin.

Slovan Liberec w obecnych rozgrywkach 2020/2021 jest na pozycji ósmej.