Debiut Damiana Oko / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Debiut Damiana Oko 29 paź

Debiut Damiana Oko

21-letni środkowy obrońca Damian Oko zadebiutował w KGHM Zagłębiu Lubin na poziomie LOTTO Ekstraklasy. "Oczko" wszedł na plac gry w 46. minucie meczu z Górnikiem Zabrze, zastępując Damjana Bohara. Mimo niekorzystnego rezultatu w spotkaniu z zabrzanami, wielu ekspertów pozytywnie oceniło debiutancki występ urodzonego w Bolesławcu piłkarza.

29 paź 2018 14:18

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

- Debiut w LOTTO Ekstraklasie to spełnienie marzeń. W pierwszej chwili, kiedy usłyszałem w szatni, że po przerwie wchodzę na boisko, doznałem lekkiego szoku. Przy rozgrzewce jednak stres minął i wchodząc na murawę czułem się pewnie. Mam 21 lat i kiedyś musiałem zadebiutować, wejść do tego zespołu. Co prawda nie mogę być zadowolony z wyniku tego spotkania, ale z optymizmem patrzę w przyszłość i wierzę, że przede mną wiele dobrych momentów - powiedział po meczu sam zainteresowany.

Damian Oko jest wychowankiem Chrobrego Nowogrodziec, w Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie piłkarskie szlify zbierał przez ostatnie osiem lat.

W obecnym sezonie Oko jest kapitanem grających w III lidze rezerw KGHM Zagłębia. W rozgrywkach 2018/2019 zanotował tam jak na razie 10 meczów, w których zdobył jednego gola.