DEBIUTANCI W 2022 ROKU / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
DEBIUTANCI W 2022 ROKU 2 sty

DEBIUTANCI W 2022 ROKU

Początek nowego roku to doskonały czas, by sprawdzić co słychać u naszych absolwentów, którzy w minionym roku zadebiutowali w pierwszym zespole KGHM Zagłębia Lubin.

2 sty 2023 11:48

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Kacper Masiak

Pierwszym tegorocznym debiutantem w pierwszym zespole KGHM Zagłębia Lubin był Kacper Masiak. Urodzony w 2005 roku skrzydłowy zadebiutował 4 lutego w meczu 20. kolejki PKO BP Ekstraklasy przeciwko Legii Warszawa, zmieniając na murawie Erika Daniela w 90. minucie spotkania. Jak się później okazało, było to pierwsze i jak dotychczas jedyne spotkanie młodego zawodnika w pierwszym zespole Miedziowych.

Debiut: 04.02.2022 | KGHM Zagłębie Lubin - Legia Warszawa 

Rafał Adamski

 

Świetny sezon 20-letniego napastnika na trzecioligowych boiskach nie przeszedł bez uwagi ówczesnego trenera Miedziowych, Piotra Stokowca. Młody zawodnik zapracował sobie nie tylko na awans do pierwszej drużyny, ale także na debiut w rozgrywkach ligowych. Miało to miejsce 6 maja na stadionie miejskim w Radomiu, podczas spotkania 32. kolejki PKO BP Ekstraklasy przeciwko Radomiakowi. Adamski wówczas na murawie zmienił Kacpra Chodynę w 89. minucie gry. W nowym sezonie, pochodzący z Dzierżoniowa napastnik zagrał w czternastu spotkaniach ligowych, w czasie których zdobył dwie bramki w starciach z Wartą Poznań oraz Koroną Kielce, a także zagrał dwukrotnie w meczach Fortuna Pucharu Polski. 

Debiut: 06.05.2022 | Radomiak Radom - KGHM Zagłębie Lubin

Filip Kocaba

Trzecim i zarazem ostatnim debiutantem w 2022 roku był Filip Kocaba. Młody pomocnik w pierwszym zespole KGHM Zagłębia Lubin zadebiutował w meczu 14. kolejki PKO BP Ekstraklasy, podczas wyjazdowego starcia z tegorocznym beniaminkiem, Widzewem Łódź. Niespełna 18-letni wówczas pomocnik zmienił na placu gry Marko Poletanovicia w 83. minucie spotkania. Od tego czasu zagrał jeszcze w dwóch spotkaniach ligowych przeciwko Lechii Gdańsk oraz Stali Mielec, a także w wyjazdowym spotkaniu Fortuna Pucharu Polski przeciwko Motorowi Lublin. 

Debiut: 16.10.2022 | Widzew Łódź - KGHM Zagłębie Lubin