Dobre wejście "Hładiego" 5 mar

Dobre wejście "Hładiego"

4 mecze, 3 czyste konta. Dominik Hładun ma na swoim koncie spektakularny początek w Lotto Ekstraklasie. Wychowanek Zagłębia jest niepokonany od ponad 270 minut, a jego statystyka "zer z tyłu" to 75 proc. Pod tym względem jest najlepszym bramkarzem w Ekstraklasie.

5 mar 2018 08:53

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin

Udostępnij

Ekstraklasa

Oczywiście, zdajemy sobie sprawę, że co innego wykręcić takie statystyki na przestrzeni 4 spotkań, a co innego w 26 kolejkach. Niemniej jednak fakt należy docenić. "Hładi" co prawda wskoczył do bramki w przegranym meczu z Wisłą Płock i dwukrotnie został pokonany przez Jose Kante, ale później było już tylko lepiej.

Zaczęło się od czystego konta w spotkaniu z Arką Gdynia, później kilkoma pewnymi interwencjami wychowanek Zagłębia zapewnił drużynie wygraną w Niecieczy z Sandecją Nowy Sącz i zasłużył na wybór do jedenastki kolejki.

Natomiast miniony weekend to znowu zero z tyłu. Tym razem spodobu na Hładuna nie znaleźli napastnicy Lechii Gdańsk, co w historii pojedynków Zagłębia z Lechią zdarzało się stosunkowo rzadko.

Gdy spojrzymy na klasyfikację bramkarzy pod względem czystych kont, to okaże się, że młody bramkarz Zagłębia jest w tej chwili najlepszy ze wszystkich golkiperów w lidze. Oczywiście, bierzemy poprawkę na liczbę spotkań, ale ze statystykami na poziomie 75 proc. czystych kont przewodzi wśród swoich kolegów po fachu z Lotto Ekstraklasy.

Drugi pod tym wzgledem jest Mariusz Pawełek, który goli nie puszczał w 4 z 7 meczów. Z kolei Jakub Szmatuła i Jasmin Burić czyste konto notowali w połowie swoich meczów (odpowiednio 18 i 10 rozegranych spotkań).

Dominik zaliczył już więcej takich meczów niż np. Jakub Wrąbel (2 czyste konta w 16 meczach) czy Grzegorz Sandomierski (również 2, ale w 15 występach). Zrównał się natomiast z Janem Muchą, który bronił do tej pory 25 razy i tylko 3-krotnie zamurował bramkę.

"Hładi", oby jak najwięcej dobrych meczów i czystych kont przed Tobą!