Dwugłos trenerski po #LPOZAG / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Dwugłos trenerski po #LPOZAG 26 paź

Dwugłos trenerski po #LPOZAG

Po meczu 13. kolejki PKO Ekstraklasy, w którym to lubinianie wygrali w Poznaniu z Lechem 1:2 odbyła się konferencja prasowa z udziałem obu szkoleniowców.

26 paź 2019 09:06

Dariusz Żuraw (Lech Poznań)

Zaliczamy drugą przegraną z rzędu. Staraliśmy się szybko pozbierać po ostatnim meczu, ale pierwsza połowa była słaba w naszym wykonaniu. Byliśmy za daleko od naszego przeciwnika, przez co pozwalaliśmy im na za dużo. Przegraliśmy walkę w środku pola. Zagłębie zgarniało prawie wszystkie drugie piłki. W drugiej części brakowało nam skuteczności. Dokonaliśmy zmian i wydawało się, że gra wygląda lepiej, wówczas znów goście wyszli z kontratakiem. Zabrakował nam szybkiej odpowiedzi na wydarzenia boiskowe. Dziś zagrało dużo młodych zawodników, ale kiedy oni mają się uczyć jak nie w takich sytuacjach? Zagłębie niczym nas nie zaskoczyło, po prostu my źle zareagowaliśmy już na samym boisku.

Martin Ševela (KGHM Zagłębie Lubin)

Uważam, że rozegraliśmy dziś dobry mecz. Dobrze się do niego przygotowaliśmy taktycznie. Pierwsze czterdzieści pięć minut było bardzo dobre w naszym wykonaniu. Chcieliśmy także zdobyć drugą bramkę. Wysoko podchodziliśmy pod przeciwnika i atakowaliśmy na piłkę na ich połowie, przez to Lech miał problemy. Biegając za nią gospodarze nie czuli się komfortowo na boisku. W drugiej połowie staraliśmy się uważniej grać w defensywie. Udało nam się wyprowadzić kontratak i podwyższyć na 2:0. Gospodarze zdobyli gola po rzucie rożnym, a więc nie ustrzegliśmy się błędu, jednak udało nam się ten wynik dowieźć do końca. Ciągle musimy pracować nad kilkoma elementami, ale trzy punty nas cieszą. To bardzo ważne zwycięstwo dla naszej drużyny.