Dziwniel: Każdy z nas musi przemyśleć swoją grę w tym meczu 3 wrz

Dziwniel: Każdy z nas musi przemyśleć swoją grę w tym meczu

- To był bardzo ważny mecz dla całego klubu, dla kibiców i dla nas samych także. Każdy z nas musi przemyśleć swoją grę w dzisiejszym spotkaniu i wyciągnąć z tego wnioski. Przed nami kolejne derby, które musimy wygrać - podsumował mecz z Miedzią Legnica obrońca KGHM Zagłębia Lubin Daniel Dziwniel.

3 wrz 2018 08:42

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin SA

Udostępnij

Ekstraklasa

Podopieczni trenera Mariusza Lewandowskiego w meczu rozgrywanym w ramach 7. kolejki ulegli w niedzielę beniaminkowi LOTTO Ekstraklasy 0:2.

- Trudno jest powiedzieć cokolwiek o tym meczu na gorąco. Na pewno go sobie przeanalizujemy. Myślę, że gdybyśmy strzelili bramkę, grałoby nam się inaczej. Każdy z nas musi zapytać samego siebie, czy włożył w to spotkanie 100% swoich możliwości - skomentował bezpośrednio po zakończeniu spotkania „Dziwny”. - Zabrakło nam dzisiaj agresywności w wykończeniu akcji. Mieliśmy przecież swoje sytuacje, które mogliśmy i powinniśmy wykorzystać. Wtedy to nasi rywale mieliby problem. Być może niewystarczająco angażowaliśmy się w bezpośrednie pojedynki, a to przecież w spotkaniach derbowych jest najważniejsze - dodał.

W 8. kolejce nasz zespół czekają kolejne Derby Dolnego Śląska. Tym razem „Miedziowi” zmierzą się w Lubinie ze Śląskiem Wrocław.

- Czy zmotywujemy się poczwórnie? Już dziś byliśmy zmotywowani podwójnie i nic z tego nie wyszło. Musimy porozmawiać o tym, co się stało i wyciągnąć odpowiednie wnioski. Jako drużyna jesteśmy mocno krytyczni względem siebie. Musimy zwyciężyć ze Śląskiem dla nas, dla całego klubu i przede wszystkim dla kibiców. Atmosfera, którą dzisiaj stworzyli jest nie do opisania. Byli z nami nawet wtedy, gdy straciliśmy bramkę. Dopingowali nas od początku do końca, dlatego tym bardziej jest mi szkoda tego spotkania. Oni przyjechali do Legnicy żeby zobaczyć nasze zwycięstwo. Ci ludzie żyją tym klubem i włożyli dzisiaj na trybunach całe serce w dopingowanie nas, a my przegraliśmy - zakończył.