Echa niedzielnego meczu / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Echa niedzielnego meczu 26 lis

Echa niedzielnego meczu

W niedzielnym spotkaniu Lotto Ekstraklasy piłkarze KGHM Zagłębia Lubin ulegli Legii Warszawa 0:1 Sprawdziliśmy co o samym meczu pisze prasa i portale informacyjne. Zapraszamy.

26 lis 2018 16:01

Przegląd prasy po spotkaniu z Legią

W niedzielnym spotkaniu zawodnicy KGHM Zagłębia Lubin podejmowali na własnym boisku Legię Warszawa. Mecz ten zakończył się porażką "Miedziowych" 0:1. Poniedziałkowa prasa w szczególności odnosi się do relacji z wczorajszych wydarzeń boiskowych.

Przegląd Sportowy

„Stały fragment porażki”

Dwa miesiące i 11 dni czeka KGHM Zagłębie na zwycięstwo w LOTTO Ekstraklasie. I jeszcze trochę sobie poczeka.

Więcej – wydanie papierowe Antoni Bugajski

***

Sport

„Odwet po francusku”

Mieliśmy trochę więcej czasu, aby przygotować się do tego meczu. Dlatego oczekiwałem więcej od zespołu. W pierwszej połowie byliśmy częściej w posiadaniu piłki, ale to było wszystko. Straciliśmy pechowego gola i dopiero później zaczęliśmy stwarzać sobie sytuacje – mówił van Dael na konferencji pomeczowej.

Więcej – wydanie papierowe Rafał Werner

***

Słowo Sportowe

„Legia jak po swoje”

Mistrz Polski wygrywa w Lubinie. Dla KGHM Zagłębia była to czwarta ligowa porażka z rzędu.

Więcej – wydanie papierowe Arkadiusz Barski

***

Gazeta Wrocławska

„W Lubinie nie zachwycił nikt, ale punkty pojechały do stolicy”

Zagłębie na zwycięstwo w lidze czeka od 14 września. Niewiele osób wierzyło, że przełamanie przyjdzie właśnie w starciu z Legią, mimo, że poprzednie dwa spotkania z tym rywalem padały łupem lubinian.

Więcej – wydanie papierowe Piotr Janas

***

Mkszaglebie.pl

„Mistrz Polski zwycięża w Lubinie | Zagłębie Lubin 0:1 Legia Warszawa”

Zagłębie Lubin przegrało z Legią Warszawa 0:1. „Miedziowi” kontynuują złą passę i wciąż nie potrafią wygrać meczu. Legia była niewątpliwym faworytem i przez większość spotkania kontrolowała losy meczu, a kilka minut dobrej gry po przerwie nie wystarczyło. Decydującą bramkę zdobył na początku spotkania Remy.

Więcej – TUTAJ

***

Sportowe Fakty

„Zagłębie - Legia. Wygrana mistrza…”

Zagłębie miało poważny problem ze skonstruowaniem jakiejkolwiek sytuacji. Dopiero w końcówce pierwszej połowy znakomitą sytuację stworzył lider gospodarzy, Filip Starzyński. Jednak po jego cudownym podaniu Patryk Tuszyński z najbliższej odległości przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Więcej - TUTAJ

***

Miedziowe.pl

„Miedziowi za słabi na mistrza Polski”

Warszawska Legia przyjechała do Lubina jak po swoje i wypełniła plan w stu procentach. Mistrz Polski wygrał skromnie 1:0 po golu w 10. min. Williama Remy. Zagłębie próbowało cokolwiek zmienić w tym meczu, ale niewiele brakowało, by straciło drugą bramkę. Po strzale Carlitosa w 84. min. piłka trafiła w słupek. Porażka z Legią nie poprawiła nastrojów w lubińskim klubie. Zagłębie nie wygrało od ośmiu kolejek.

***

Lubin.pl

„KGHM Zagłębie wciąż bez przełamania”

Po reprezentacyjnej przerwie do walki o ligowe punkty powrócili piłkarze Lotto Ekstraklasy. W Lubinie KGHM Zagłębie podejmowało aktualnego mistrza Polski, Legię Warszawa i liczyło na przełamanie z utytułowanym rywalem. Przełamania nie było. Szybko strzelona bramka wystarczyła gościom, aby odnieść skromne, jednobramkowe zwycięstwo.

***

e-legnickie.pl

„Miedziowi nie rozbroili wojskowych”

LUBIN. W meczu szesnastej kolejki LOTTO Ekstraklasy Legia Warszawa wygrała 1:0 z Zagłębiem w Lubinie. Gola dla warszawskiej drużyny w spotkaniu na Dolnym Śląsku strzelił w 10. minucie William Remy, który wrócił do pierwszego składu. Legioniści zagrali bardzo wyrachowanie i po zdobyciu gole głównie koncentrowali się na pewnym dowiezieniu wyniku do końca. Aczkolwiek mieli kolejne okazje do zdobycia gola. Raz słupek, kilka razy Dominik Hładun pokrzyżował te plany. Zagłębie? W pierwszej połowie koszmarnie słabe bez żadnego strzału na bramkę gości i bez determinacji typowej dla zespołu, który oddala się od górnej ósemki. W drugiej połowie odrobinkę lepiej, ale nie na tyle aby 9 porażka w sezonie nie stała się faktem...