Ekstraklasa wraca do Lubina! 21 lip

Ekstraklasa wraca do Lubina!

Przed nami mecz 2. kolejki Lotto Ekstraklasy, pierwsze spotkanie nowego sezonu na Stadionie Zagłębia. Miedziowi przed własną publicznością zmierzą się ze Śląskiem Wrocław, więc o emocje możemy być spokojni. Zapraszamy wszystkich kibiców na inaugurację ligowego sezonu, bo przecież parafrazując hasło przewodnie: Nikt #Nie Idzie Sam.

21 lip 2017 12:53

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin

Udostępnij

Ekstraklasa

Derby dla Zagłębia!
Zwycięstwem Miedziowych zakończyło się ostatnie derbowe spotkanie w Lubinie. Podopieczni Piotra Stokowca wygrali 2:0 (po golach Filipa Starzyńskiego i Łukasza Piątka). Zagłębie odniosło wówczas jak najbardziej zasłużone zwycięstwo, jednak w zespole nie było przesadnej radości, bo Miedziowi celowali wcześniej w "grupę mistrzowską?, a gry w "pierwszej ósemce? pozbawił ich wcześniejszy remis w ostatnim meczu zasadniczej części sezonu? właśnie ze Śląskiem Wrocław.

Śląsk po kadrowej rewolucji
Wrocławianie do nowego sezonu przystąpili w mocno zmienionym składzie osobowym, w stosunku do kadry z zeszłych rozgrywek. W podstawowym składzie Śląska w meczu z Arką wystąpiło aż 7 zawodników, którzy w zeszłym sezonie reprezentowali barwy innych klubów, w tym Jakub Wrąbel (od kilku sezonów zawodnik Śląska, ale ostatnio wypożyczony do Olimpii Grudziądz). Ogólnie we Wrocławiu zanotowano 11 transferowych ruchów z "zewnątrz". Śląska opuściło 12 zawodników, niektórzy z nich wrócili do klubów, z których zostali wcześniej wypożyczeni, innym skończyły się kontrakty.

Powrót Cotry
Dość szybko do Lubina wróci serbski obrońca Dorde Cotra, który grał w Zagłębiu przez ostatnie cztery i pół sezonu. "Dżordż" zostawił dla Miedziowych sporo serca i zdrowia na boisku, zawsze można było na niego liczyć. Lewy obrońca poszukiwał jednak nowych wyzwań, mimo propozycji przedłużenia kontraktu z Zagłębiem, defensor zdecydował się zmienić otoczenie. My zapamiętamy Cotrę jako profesjonalistę o wielkim sercu do gry, który nigdy nie odpuszcza.

Wracają też inni
Myślimy tu o obecnym szkoleniowcu Śląska - Janie Urbanie i jego asystencie - Jose Antonio Vicunie. Od marca 2011 roku do października 2011 roku duet pracował w Zagłębiu Lubin. Szkoleniowcy poprowadzili drużynę w 25 spotkaniach, ze średnią 1,16 punktu na mecz. Notując: 7 zwycięstw, 8 remisów i 10 porażek. Należy też przypomnieć, że najbliższe derby to trzeci mecz jaki Śląsk pod wodzą Jana Urbana zagra w Lubinie, w zeszłym sezonie najpierw padł remis 1:1, później Zagłębie wygrało 2:0.

Jeszcze garść statystyk
Zagłębie pod wodzą Piotra Stokowca pięciokrotnie mierzyło się ze Śląskiem Wrocław na poziomie ekstraklasy. Miedziowi wygrali 2 mecze, zanotowali 2 remisy i doznali jednej porażki. Zagłębie w tych meczach strzeliło rywalom 7 bramek, straciło 4 gole. Na zachętę dla Kibiców - w każdym z tych meczów padały gole? co najmniej 2 bramki. Zapraszamy więc na emocjonujące spotkanie derbowe!