Elite League U-21 | Występ i bramka Łukasza Poręby / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Elite League U-21 | Występ i bramka Łukasza Poręby 14 lis

Elite League U-21 | Występ i bramka Łukasza Poręby

Reprezentacja Polski do lat 21 (rocznik 1999 i młodsi) pokonała w piątym meczu grupowym rozgrywek Elite League U-21 rówieśników ze Szwajcarii 5:1. W tym spotkaniu wystąpił pomocnik KGHM Zagłębia Łukasz Poręba.

14 lis 2019 18:17

Autor Zagłębie Lubin S.A

W czwartek 14 listopada kadra młodzieżowa rozegrała piąte już spotkanie w ramach rywalizacji w rozgrywkach międzynarodowych Elite League U-21. Rywalem "biało-czerwonych" był zespół Szwajcarii. Od pierwszych minut na boisku pojawił się Łukasz Poręba, który w 67. minucie zdobył czwartą bramkę dla Polski. Ostatecznie młodzi podopieczni Jacka Magiery wygrali 5:1, a wychowanek Akademii KGHM Zagłębia na murawie przebywał do 87. minuty.

Po piątej serii Polacy zajmują czwarte miejsce w grupie ośmiu zespołów. Przed reprezentacją Polski jeszcze dwa spotkania w fazie grupowej.

Polska - Szwajcaria 5:1 (1:0)

bramki: Mateusz Bondarenko 35, Tomasz Makowski 46, Aron Stasiak 59, Łukasz Poręba 67, Jakub Bednarczyk 86 - Yannick Marchand 61

Polska: 1. Bartosz Mrozek - 5. Serafin Szota, 2. Mateusz Bondarenko (88, 20. Mateusz Skrzypczak), 14. Jakub Kiwior - 11. Jakub Bednarczyk (87, 3. Kamil Piątkowski), 6. Tomasz Makowski, 17. Michał Skóraś, 8. Łukasz Poręba (87, 13. Marcin Szpakowski), 7. Tymoteusz Puchacz - 10. Aron Stasiak (59, 4. Michał Rakoczy), 9. Dawid Kurminowski (82, 19. Karol Czubak).

Szwajcaria: 1. Amir Saipi - 2. Yves Jankowski (72, 18. Pascal Schüpbach), 5. Serge Müller, 4. Jan Kronig, 3. Nias Hefti - 11. Fabio Fehr (62, 19. Maren Haile-Selassie), 8. Yannick Marchand (79, 14. Izer Aliu), 6. Gabriel Bares, 10. Alexis Antunes (62, 20. Amel Rustemoski), 7. Nishan Burkart (72, 17. Nicky Beloko) - 9. Lorenzo González (79, 13. Mohamed Amdouni).

sędziował: Andy Madley (Anglia).