Erik Daniel wypożyczony do KGHM Zagłębia 23 lip

Erik Daniel wypożyczony do KGHM Zagłębia

29-letni Erik Daniel został wypożyczony do KGHM Zagłębia Lubin ze Slovana Bratislava. Czeski skrzydłowy będzie występował w naszym Klubie do zakończenia sezonu 2021/22. Miedziowi zapewnili sobie również opcję pierwokupu zawodnika.

23 lip 2021 15:00

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Erik Daniel urodził się 4 lutego 1992 roku. Jako młody zawodnik ostatni etap piłkarskiego szkolenia przeszedł w Slovanie Liberec i to również w tym klubie zadebiutował w seniorskiej piłce. W 2013 roku Czech, posiadający także słowacki paszport przeniósł się do Spartaka Myjava, w którym grał przez kolejne trzy lata. Po tym czasie Daniel związał się z MFK Ruzomberok, w barwach którego rozegrał blisko sto spotkań. Przed startem sezonu 2019/20 piłkarz podpisał umowę ze Slovanem Bratislava. Razem z ekipą „Belasí” wywalczył dwa mistrzostwa Słowacji, a także dwukrotnie sięgnął po krajowy puchar. W poprzednim sezonie Erik Daniel we wszystkich rozgrywkach zanotował łącznie 36 spotkań, które okrasił sześcioma bramkami i dziewięcioma asystami.

29-latek będzie występował w Lubinie przez najbliższy rok, natomiast KGHM Zagłębie będzie mogło również skorzystać z opcji definitywnego wykupu gracza.

Erik, witamy w Lubinie i życzymy powodzenia!