Evgeni Bashkirov po spotkaniu z Pogonią Szczecin 16 sie

Evgeni Bashkirov po spotkaniu z Pogonią Szczecin

Po wczorajszym spotkaniu KGHM Zagłębia Lubin z Pogonią Szczecin (2:0) porozmawialiśmy z rosyjskim pomocnikiem Miedziowych, Evgenim Bashkirovem. Zobaczcie co miał do powiedzenia autor asysty na 2:0.

16 sie 2021 18:26

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

- Przede wszystkim zagraliśmy dzisiaj bardzo skoncentrowani w obronie i realizowaliśmy wszystkie zadania, które dostaliśmy od trenerów. Byliśmy tam gdzie mieliśmy być, poruszaliśmy się dokładnie w takich kierunkach jak chcieliśmy. Byliśmy też bardzo dobrze dysponowani i zorganizowani w pojedynkach. Uważam, że jest to zwycięstwo całego naszego zespołu – powiedział Bashkirov

Drużyna Miedziowych pokonała w meczu dystans ponad 120 km, co według Rosjanina było jednym z kluczowych elementów zdobycia kompletu punktów.

- Najważniejsze jest to, że mamy w końcówce meczu dużo siły, by wykonać taki sprint jaki wykonał Łukasz. To jest dobre, że cały zespół jest dobrze przygotowany do meczu. Ponadto w drugiej połowie stworzyliśmy sobie kilka szans, by podwyższyć prowadzenie. Ja również miałem szansę, by trafić do siatki, ale w ostatniej chwili Kowalczyk wybił piłkę wślizgiem. Tak jak powiedziałem, mamy dużo sił, by wykonywać zadania powierzone nam przed meczem, co pokazuje, że robimy też dobrą pracę z trenerem przygotowania motorycznego – podkreślił pomocnik Miedziowych.

Bashkirov zauważył również, że wsparcie trybun było ważnym czynnikiem w odniesieniu zwycięstwa nad Pogonią.

- Wszyscy kibice, którzy widzieli ten mecz z trybun świetnie nas dopingowali. Wsparcie fanów zawsze pomaga, by zrobić jeszcze więcej i więcej na boisku. Tym, którzy oglądali w telewizji również mogło się podobać, bo uważam, że było to całkiem interesujące spotkanie. Teraz patrzymy już tylko na to co przed nami czyli pojedynek z Wisłą Płock – zakończył Rosjanin.