FC Drita Gjilan dodatkowym sparingpartnerem w Turcji 22 sty

FC Drita Gjilan dodatkowym sparingpartnerem w Turcji

Nie cztery, a pięć gier kontrolnych rozegrają podopieczni Martina Seveli podczas zgrupowania w tureckim Belek. 26 stycznia Miedziowi podejmą trzeci zespół kosowskiej IPKO Superligi - FC Dritę Gjilan. Spotkanie rozpocznie się o 13:00 czasu polskiego.

22 sty 2020 18:44

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Drita Gjilan obecnie zajmuje 3. miejsce w tabeli kosowskiej IPKO Superligi. W 17 meczach zdobyli 31 punktów i mają tylko trzy punkty straty do lidera rozgrywek. Ponadto mogą pochwalić się najlepszym bilansem bramkowym ze wszystkich drużyn w stawce.

Szkoleniowcem Drity jest Ardijan Nuhiji. Trener pochodzący z Macedonii objął stanowisko 18 września 2018 roku. 41-latek prowadził zespół w 35 meczach, w których zdobywa średnio 1,66 punktu na mecz. 

Najlepszym strzelcem zespołu z Kosowa jest Betim Haxhimusa. 27-letni napastnik w 16 spotkaniach sześć razy umieszczał piłkę w siatcę i zanotował jedną asystę. Oprócz Haxhimusy, groźnym zawodnikem może okazać się Xhevdet Shabani, który w obecnym sezonie jest autorem trzech bramek i sześciu asyst. Co ciekawe aż 34 % udziału przy bramkach całego zespołu przypada właśnie Shabaniemu.

KGHM Zagłębie Lubin - FC Drita Gjilan

Niedziela, 26 stycznia, 13:00 (czasu polskiego)