Filip Jagiełło Młodzieżowcem Lutego PKO Banku Polskiego! 4 mar

Filip Jagiełło Młodzieżowcem Lutego PKO Banku Polskiego!

Z wielką radością informujemy, że tytuł Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego zdobył Filip Jagiełło z KGHM Zagłębia Lubin! Gratulujemy, Filip!

4 mar 2019 13:37

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

To właśnie ten gracz w lutym był najmłodszym strzelcem gola w LOTTO Ekstraklasie. W 22. kolejce ustalił wynik derbów województwa dolnośląskiego z Miedzią Legnica na 3:0. Okazał się zresztą jednym z najlepszych zawodników tego starcia. Trafił po nim nawet do najlepszej jedenastki tamtej serii spotkań. Jego dorobek z minionego miesiąca wzbogaca ogółem także sześć strzałów, w tym trzy celne. Zanotował również 184 podania, z czego 152 dotarły do adresatów, co daje mu skuteczność 82,6%. Wygrał 21 z 55 stoczonych pojedynków (38,2%). Ogółem na boisku w lutym przebywał przez pełne 270 minut gry.

Jak dotąd nagrody Piłkarzy Miesięcy PKO Banku Polskiego zgarnęło pięciu różnych zawodników z pięciu klubów: Piasta Gliwice, Pogoni Szczecin, Jagiellonii Białystok, Legii Warszawa oraz KGHM Zagłębia Lubin. Poza Filipem Jagiełłą za luty nominowani byli także Kamil Jóźwiak z Lecha Poznań oraz pierwszy zdobywca tego lauru (za wrzesień) - Patryk Dziczek występujący w Piaście Gliwice. Zawodnik Miedziowych zostanie uhonorowany już w poniedziałek 4 marca podczas starcia swego klubu z aktualnym liderem tabeli - Lechią Gdańsk.

O tytuł ten w każdym miesiącu bieżącego sezonu walczą zawodnicy urodzeni od 1 stycznia 1997 roku. To kryterium wzorowane jest na dacie granicznej obowiązującej na tzw. Liście B z rozgrywek europejskich - Lidze Mistrzów oraz Lidze Europy UEFA. Drugi warunek dla kandydatów stanowi obywatelstwo polskie. Trójka pretendentów - wraz z laureatem - wybierana jest na podstawie statystyk, zachowania w meczach oraz postawy pozaboiskowej. W lutym pod uwagę brana była forma zaprezentowana w 21., 22. i 23. kolejce.

MŁODZIEŻOWIEC MIESIĄCA PKO BANKU POLSKIEGO

  • Luty 2019 - Filip Jagiełło (KGHM Zagłębie Lubin)
  • Grudzień 2018 - Radosław Majecki (Legia Warszawa)
  • Listopad 2018 - Karol Świderski (Jagiellonia Białystok)
  • Październik 2018 - Sebastian Kowalczyk (Pogoń Szczecin)
  • Wrzesień 2018 - Patryk Dziczek (Piast Gliwice)