Filip Kocaba z nowym kontraktem! / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Filip Kocaba z nowym kontraktem! 28 cze

Filip Kocaba z nowym kontraktem!

Z radością informujemy, iż 17-letni pomocnik Filip Kocaba podpisał nową umowę, na mocy której będzie występował w koszulce Miedziowych do 30 czerwca 2025 roku.

28 cze 2022 11:30

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Filip Kocaba urodził się 13 listopada 2004 roku. Utalentowany zawodnik występuje w naszym Klubie od początku swojej przygody z piłką. W lubińskiej Akademii regularnie piął się w górę, grając w coraz wyższych kategoriach wiekowych. W minionym sezonie 2021/2022 pomocnik rozegrał 22 spotkania na poziomie Centralnej Ligi Juniorów i sięgnął z zespołem U-18 po tytuł mistrza Polski. Ponadto wychowanek Miedziowych trzykrotnie wystąpił również w drugiej drużynie KGHM Zagłębia, prowadzonej przez trenera Jarosława Krzyżanowskiego. 

Filip Kocaba parafował nową umowę, która obowiązuje do zakończenia sezonu 2024/2025.

- Filip jest kolejnym wyróżniającym się zawodnikiem wyszkolonym w Akademii KGHM Zagłębia, z którym podpisujemy profesjonalny kontrakt. Bardzo się cieszę, że rokroczne inwestowanie w naszą młodzież przynosi efekty nie tylko w postaci sukcesów zespołowych, ale także indywidualnych. Jestem przekonany, że Filip, jako przyszłość Zagłębia, wiele osiągnie w naszym Klubie - powiedział Prezes Zarządu Zagłębia Lubin S.A. Michał Kielan.

- Jestem bardzo zadowolony z podpisania nowego kontraktu oraz tego, że Klub dał mi szansę. Jest to z pewnością pozytywny bodziec do jeszcze cięższej pracy. Myślę, że takim gestem Klub pokazuje, że ma na mnie określony plan - mówi Filip Kocaba.

Filip, gratulujemy i życzymy powodzenia!