Gol sezonu, nieprawdopodobny mecz w Krakowie czyli poniedziałkowy przegląd prasy / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Gol sezonu, nieprawdopodobny mecz w Krakowie czyli poniedziałkowy przegląd prasy 1 mar

Gol sezonu, nieprawdopodobny mecz w Krakowie czyli poniedziałkowy przegląd prasy

W meczu z Cracovią przyszło długo wyczekiwane przełamanie. Miedziowi pokonali "Pasy" 4:2 po emocjonującym spotkaniu, którego ozdobą było piękne trafienie Patryka Szysza. Zobaczcie, co o tym pojedynku pisały krajowe i regionalne media.

1 mar 2021 10:59

Sport.pl

“Gol stadiony świata w ekstraklasie! Brak słów. Aż sześć bramek w Krakowie”

Dwa rzuty karne, aż sześć bramek, z czego jedna szczególnej urody - Patryka Szysza, napastnika Zagłębia Lubin, które w 19. kolejce ekstraklasy 4:2 pokonało Cracovię.

- To była taka bramka, że aż brak słów - zaczepił w przerwie meczu Patryka Szysza reporter Canal+. - Piłka była na odpowiedniej wysokości, zrobiłem nożyce i wpadło. Ale to nie pierwszy raz, kiedy zdobyłem taką bramkę - mówił napastnik Zagłębia, który pokonał Karola Niemczyckiego w 10. minucie.

Więcej - KLIK

***

Przeglądsportowy.pl

“Sporo dramaturgii w Krakowie. Sześć bramek, dwie czerwone kartki. Pasy poległy w starciu z Zagłębiem”

W niedzielne popołudnie przy Kałuży zmierzyły się dwa zespoły, które poszukiwały swojego pierwsze zwycięstwa w lidze w 2021 roku. Cel udało się osiągnąć podopiecznym Martina Ševeli. Bohaterami meczu zostali Patryk Szysz oraz Filip Starzyński. Pierwszy z nich otworzył wynik meczu efektowną przewrotką i dał początek wielu groźnym akcjom Zagłębia. Natomiast Starzyński tworzył spore zagrożenie podczas stałych fragmentów gry.

***

Gol24.pl

“Zmarnowany karny, dwie czerwone kartki, przewrotka, aż sześć goli... Zagłębie Lubin pokonało Cracovię w szalonym meczu”

PKO Ekstraklasa. Działo się tyle, że zdarzenia można by rozdzielić pomiędzy kilka spotkań 19. kolejki. Zagłębie Lubin w szalonych okolicznościach pokonało przy Kałuży Cracovię 4:2 (2:1). To pierwsze zwycięstwo trenera Martina Seveli po serii sześciu niepowodzeń.

***

Sportowefakty.wp.pl

“Nieprawdopodobny mecz w Krakowie dla Zagłębia. Gol sezonu, dwie czerwone kartki”

Zagłębie Lubin po bardzo dobrym meczu ograło na wyjeździe Cracovię 4:2, a gospodarze kończyli mecz w dziewiątkę po dwóch czerwonych kartkach. Ozdobą spotkania była bramka strzelona przewrotką przez Patryka Szysza na samym początku.

To była 10. minuta meczu. Rzut rożny dla Zagłębia, piłka została trącona przez jednego z zawodników, a dwie sekundy później wszyscy złapali się za głowy. Patryk Szysz strzelił bowiem gola kolejki, a niewykluczone, że i sezonu. Efektownie złożył się do przewrotki i dał gościom prowadzenie. Jak się później okazało, był to jedynie wstęp do nieprawdopodobnego widowiska.

***

Polsatsport.pl

“PKO BP Ekstraklasa: Zła passa przerwana. Pierwszy triumf Zagłębia Lubin od dawna”

W meczu drużyn, które w tym roku jeszcze nie odniosły zwycięstwa, lepsze okazało się Zagłębie, które pokonało 4:2 Cracovię. Podopieczni Martina Seveli przerwali tym samym serię pięciu kolejnych spotkań bez wygranej. Z kolei "Pasy" po raz ostatni trzy punkty wywalczyły 12 grudnia ubiegłego roku, a w sześciu ostatnich meczach poniosły cztery porażki i dwukrotnie remisowały.

Meczyki.pl

“Gol sezonu w Ekstraklasie! Kapitalna przewrotka pomocnika Zagłębia Lubin i kolejna porażka Cracovii”

Obie ekipy podeszły do dzisiejszej rywalizacji z nadzieją na przełamanie złej passy. Zarówno "Pasy", jak i "Miedziowi" nie zdołali wygrać żadnego z ostatnich dwóch spotkań.

Mecz znacznie lepiej rozpoczęli goście z Lubina. Już w 7. minucie Patryk Szysz po raz pierwszy starał się zaskoczyć golkipera rywali. Skrzydłowy oddał groźny strzał z dystansu, ale piłka minęła bramkę strzeżoną przez Karola Niemczyckiego.

Kilkadziesiąt sekund później Szysz już zdołał trafić do siatki i to w pięknym stylu. Po wrzutce z rzutu rożnego 22-latek złożył się do przewrotki i posłał futbolówkę prosto w okienko.

***

Sport.se.pl

“Co tam się działo! Patryk Szysz z cudownym golem w Krakowie. Przełamanie Zagłębia”

Niesamowity przebieg miał mecz w Krakowie. Działo się tak dużo, że można byłoby obdzielić inne zawody. Sześć goli, dwie czerwone kartki dla gospodarzy (koszmarny debiut Luisa Rochy), dwa rzuty karne (po jednym dla każdej ze stron) i kapitalny gol Patryka Szysza. Po serii słabych meczów przełamało się Zagłębie, które wygrało 4:2 z Cracovią w 19. kolejce PKO Bank Polski Ekstraklasy. A krakowski zespół musi jak najszybciej opanować kryzys, bo zajmuje 14. miejsce i ma tylko trzy punkty przewagi nad ostatnią Stalą.

***

Miedziowe.pl

“Przełamanie przyszło w Krakowie”

Piłkarzom z Lubina wyraźnie nie szło wiosną na boiskach PKO Ekstraklasy. Dziś jednak przyszło przełamania. Podopieczni Martina Seveli ograli na wyjeździe Cracovię strzelając cztery gole i tracąc jedynie dwa.

***

lubin.pl

"Zagłębie pokonuje Cracovię"

Zagłębie od początku spotkania narzuciło swój styl gry w Krakowie i tworzyli sobie bramkowe sytuację. W 10 minucie fenomenalnym strzałem z przewrotki popisał się Patryk Szysz, wyprowadzając na prowadzenie gości. Asystę przy bramce zaliczył debiutujący w Zagłębiu Rafał Podliński. Po stracie bramki przebudziła się Cracovia i w 30 minucie wyrównała. Po fatalnym błędzie w wybiciu piłkę do własnej siatki skierował Lorenco Simić. Dziesięć minut później przed szansą był Starzyński, ale jego strzał wybronił świetnie dysponowany Niemczycki. Tuż przed końcem pierwszej połowy „Miedziowi” wyprowadzili zabójczą kontrę. Piłkę do Szysza odegrał Podliński, ten pognał w pole karne i wystawił piłkę Starzyńskiemu na pustą bramkę, który dopełnił formalności.

***

zmiedzi.pl

"Bramka Szysza palce lizać. Efektowne zwycięstwo Zagłębia Lubin"

Takiego Zagłębia kibice chcą oglądać zawsze. W meczu z Cracovią było wszystko. Efektowne bramki, czerwone kartki, obroniony rzut karny i błędne decyzje doświadczonego arbitra. Najważniejsze, że Miedziowi powracają z Krakowa z kompletem punktów. Po szalonym meczu lubinianie wygrali 4:2.