Guram Giorbelidze | Sylwetka nowego obrońcy Miedziowych / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Guram Giorbelidze | Sylwetka nowego obrońcy Miedziowych 18 lip

Guram Giorbelidze | Sylwetka nowego obrońcy Miedziowych

Siódmym wzmocnieniem KGHM Zagłębia Lubin podczas letniego okienka transferowego jest reprezentant Gruzji Guram Giorbelidze, który związał się z Miedziowymi dwuletnim kontraktem. Zapraszamy do poznania bliżej sylwetki naszego nowego obrońcy.

18 lip 2022 11:45

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Guram Giorbelidze przyszedł na świat 25 lutego 1996 roku w Bolnisi. Jako junior reprezentował barwy miejscowego Sioni Bolnisi. Tam również dostał okazję, by zadebiutować na seniorskim poziomie. Od 2014 do 2018 roku, zagrał łącznie 80 spotkań w pierwszym zespole swojej drużyny, podczas których raz skierował piłkę do bramki rywala. Następnie zdecydował się na opuszczenie macierzystego klubu, przechodząc tym samym do Dila Gori. W pierwszym sezonie dla nowego zespołu rozegrał łącznie 32 spotkania. Na samym początku 2020 roku, po rozegraniu czterech meczów ligowych, przeszedł do austriackiego Wolfsberger AC. Premierowe rozgrywki w nowym klubie okazały się niezwykle udane, bowiem Guram nie tylko miał okazję grać w austriackiej ekstraklasie, ale także trzykrotnie wystąpił w fazie grupowej Ligi Europy, w starciu przeciwko Dinamo Zagrzeb oraz dwukrotnie przeciwko Tottenhamowi Hotspur. Podczas przerwy zimowej minionej kampanii postanowiono, by wypożyczyć 26-latka do ówczesnego beniaminka niemieckiej 2. Bundesligi, Dynamo Dresden. Łącznie dla klubu z Saksonii rozegrał 18 spotkań, z czego większość w podstawowej jedenastce. 

W swoim dorobku Giorbelidze ma występy zarówno w kadrze Gruzji do lat 21, jak i w pierwszej reprezentacji. W młodzieżowej reprezentacji rozegrał łącznie sześć spotkań, natomiast w seniorskiej kadrze wystąpił dotychczas 11 razy. Zadebiutował 25 marca 2021 roku, w starciu eliminacyjnym do Mistrzostw Świata przeciwko Szwecji. Po raz ostatni nowy defensor Miedziowych wystąpił w narodowych barwach podczas czerwcowego, zwycięskiego meczu Ligi Narodów przeciwko Gibraltarowi.