Historia na niemal idealny remis / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Historia na niemal idealny remis 28 lip

Historia na niemal idealny remis

Piątkowe starcie pomiędzy Piastem Gliwice a KGHM Zagłębiem Lubin będzie 39. spotkaniem tych drużyn w historii. Jak prezentuje się dotychczasowa przeszłość? O tym dowiecie się w poniższym tekście.

28 lip 2022 09:15

Historia pojedynków pomiędzy KGHM Zagłębiem Lubin a Piastem Gliwice sięga 1975 roku. Wówczas oba zespoły występowały na szczeblu II ligi. W pierwszym spotkaniu rozegranym na Stadionie Górniczym padł remis 1:1, natomiast w rundzie wiosennej w meczu w Gliwicach gospodarze pokonali Miedziowych aż 5:0, co jest zarazem najwyższą wygraną Piasta z naszym zespołem. Za tą dotkliwą porażkę piłkarze KGHM Zagłębia odegrali się w sezonie 1988/89. Wówczas w meczu na Stadionie GOS w Lubinie, Miedziowi pokonali Piastunków 5:1.

Sezon 2015/16, a zwłaszcza jego końcówkę zapamiętają na długo nasi kibice. Miedziowi walczyli wtedy o medal mistrzostw Polski oraz grę w europejskich pucharach. Podczas domowego meczu w fazie zasadniczej, pokonaliśmy Piasta aż 4:1, a bramki dla naszego zespołu zdobywali Łukasz Janoszka (dwie), Filip Starzyński oraz Filip Jagiełło. Honorowe trafienie dla Piasta zanotował Mateusz Mak. Jednak z ówczesnej kampanii najlepiej wspominać będziemy mecz 37. kolejki, bowiem wtedy Miedziowi walczyli o zdobycie brązowych medali mistrzostw Polski. Wygrana w Gliwicach dawała nam ten zaszczyt. I tak też się stało, ponieważ w 26. minucie bramkę na wagę trzech punktów zdobył Michal Papadopoulos, dając nam tym samym pierwszy medal od pamiętnego zdobycia tytułu mistrzowskiego w 2007 roku.

W poprzednim sezonie w obu starciach między tymi zespołami padła tylko jedna bramka. Miało to miejsce niemal równo rok temu, podczas spotkania w Gliwicach. Wówczas gdy wydawało się, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem, do siatki gliwiczan w 97. minucie trafił Jewgienij Baszkirow. W meczu rozegranym w marcu tego roku, na Stadionie Zagłębia padł bezbramkowy remis.