Historia na remis / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Historia na remis 5 mar

Historia na remis

Już dziś dojdzie do 38. spotkania w historii pomiędzy KGHM Zagłębiem Lubin a Piastem Gliwice. A jak wygląda dotychczasowa przeszłość w starciach pomiędzy tymi zespołami? Zapraszamy do poznania statystyk.

5 mar 2022 11:43

Historia starć pomiędzy KGHM Zagłębiem Lubin a Piastem Gliwice sięga 1975 roku. Wówczas obydwa zespoły występowały na szczeblu II ligi. W pierwszym spotkaniu rozegranym na Stadionie Górniczym padł remis 1:1, natomiast w rundzie wiosennej w meczu w Gliwicach gospodarze pokonali Miedziowych aż 5:0, co jest zarazem najwyższą wygraną Piasta nad naszym zespołem. Za tą dotkliwą porażkę piłkarze Zagłębia odegrali się w sezonie 1988/89. Wtedy to już na Stadionie GOS w Lubinie, strzeliliśmy ,,Piastunkom” pięć bramek, na co oni sami odpowiedzieli tylko jednym trafieniem.

Sezon 2015/16, a zwłaszcza końcówkę tego sezonu zapamiętają na długo nasi kibice. Miedziowi walczyli wtedy o medal mistrzostw Polski oraz grę w europejskich pucharach. Podczas domowego meczu w fazie zasadniczej, pokonaliśmy Piasta aż 4:1, a bramki dla naszego zespołu zdobywali Łukasz Janoszka (dwie), Filip Starzyński oraz Filip Jagiełło. Honorowe trafienie dla Piasta zanotował Mateusz Mak. Jeszcze lepiej będziemy wspominać mecz 37. kolejki tego samego sezonu. Wygrana w Gliwicach dawała nam brązowe medale. I sen ówczesnego beniaminka się ziścił. Michal Papadopoulosem swoim trafieniem z 26. minuty spotkania zapewnił naszego Klubowi pierwszy medal od 2007 roku.

W poprzednim sezonie w obydwu meczach drużyny dzieliły się punktami. W pierwszym spotkaniu padł remis 1:1. Bramkę dla lubinian zdobył Samuel Mraz, natomiast dla Piasta z blisko połowy boiska trafił Jakub Świerczok. Podczas wiosennego spotkania w Lubinie padł wynik 2:2. O sobie po raz kolejny znać dał Jakub Świerczok, który ustrzelił dublet, natomiast dla KGHM Zagłebia Lubin trafiali Jewgienij Baszkirow oraz Kamil Kruk. We wrześniu ubiegłego roku po raz ostatni mierzyliśmy się z Piastem w spotkaniu ligowym. Gdy wydawało się, że obydwa zespoły podzielą się punktami po brzbramkowym remisie, w 97 minucie spotkania Frantiska Placha pokonał Jewgienij Baszkirow. Na wyrównanie ,,Piastunkom” zabrakło już czasu.