Historia pojedynków z Radomiakiem / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Historia pojedynków z Radomiakiem 3 mar

Historia pojedynków z Radomiakiem

Przed nami kolejne starcie ligowe. Tym razem rywalem Miedziowych będzie Radomiak Radom. Będzie to 6. ligowa potyczka między tymi zespołami w historii. Jak prezentuje się dotychczasowa przeszłość? O tym dowiecie się z poniższego newsa.

3 mar 2023 14:00

Obecny sezon jest trzecim, w którym KGHM Zagłębie Lubin oraz Radomiak Radom rywalizują na tym samym poziomie rozgrywkowym. Pierwszy z nich miał miejsce w latach 1988-89, gdy oba zespoły grały w II lidze gr. zachodniej, natomiast drugi, w ubiegłej kampanii.

Po raz pierwszy oba zespoły stanęły naprzeciw siebie w 1988 roku w Radomiu. Wówczas górą byli Miedziowi, którzy pewnie pokonali rywali z Mazowsza 4:1. Pół roku później, lubinianie także okazali się lepsi, wygrywając na Stadionie GOS 3:1. Na kolejne starcie przyszło nam poczekać aż 32 lata. W październiku 2021 roku na Stadionie Zagłębia ze zwycięstwa cieszyli się zawodnicy prowadzeni wówczas przez trenera Dariusza Banasika. Wynik spotkania już w pierwszej połowie zamknęli Raphael Rossi oraz Karol Angielski. W drugiej części meczu kontakt z rywalem mógł nam dać Filip Starzyński, lecz jego uderzenie z rzutu karnego zdołał obronić Filip Majchrowicz.

Zdecydowanie lepsze wspomnienia mamy z meczu z maja ubiegłego roku. Miedziowi wówczas zwyciężyli aż 6:1, odnosząc swoje najwyższe zwycięstwo nad ligowym rywalem od czasu wygranej z Arką Gdyni w 2007 roku na Stadionie GOS. Wówczas lubinianie pędzący po drugi tytuł mistrzów Polski pokonali rywali z Gdyni 6:0. Wynik spotkania w Radomiu otworzył w 20. minucie Filip Starzyński pięknym uderzeniem z woleja. Dwie minuty później udaną kontrę skutecznie sfinalizował Kacper Chodyna. Kwadrans później ten sam zawodnik wpisał się po raz drugi na listę strzelców, dzięki czemu lubinianie na przerwę schodzili przy trzybramkowym prowadzeniu. Druga połowa rozpoczęła się lepiej dla rywali, bowiem rzut karny na bramkę zamienił Karol Angielski. Radomianie ze zmniejszenia straty cieszyli się jednak zaledwie kilka minut, bowiem wówczas bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego zdobył Filip Starzyński. W ostatnich minutach skutecznie kolejną kontrę KGHM Zagłębia wykorzystał Mateusz Bartolewski, a w doliczonym czasie gry wynik spotkania ustalił Tomasz Pieńko, który zdobył tym samym swoją premierową w pierwszym zespole KGHM Zagłębia.

W sierpniu ubiegłego roku na boisku w Lubinie znów podobnie jak rok wcześniej, triumfowali podopieczni trenera Mariusza Lewandowskiego, którzy zwyciężyli 1:0 po bramce Rafaela Rossiego. Czy i tym razem to zespół gości wywiezie z terenu rywala trzy punkty? Na to i wiele innych pytań odpowiedź już o godzinie 19:00 w poniedziałek 6 marca na stadionie w Radomiu. Zapraszamy do wspólnego kibicowania Miedziowym przed telewizory do Canal+ Sport.