Historia przemawia za KGHM Zagłębiem / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Historia przemawia za KGHM Zagłębiem 2 gru

Historia przemawia za KGHM Zagłębiem

Dziś o 15:30 „Miedziowi” zmierzą się z Zagłębiem Sosnowiec w ramach 17. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Historia spotkań pomiędzy niedzielnymi rywalami nie jest zbyt bogata, więc poniżej przedstawimy Wam wszystkie dotychczasowe potyczki.

2 gru 2018 08:48

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębia Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Będzie to czwarty mecz rozegrany pomiędzy lubinianami a drużyną z Sosnowca. Jak do tej pory KGHM Zagłębie trzykrotnie wychodziło z tych starć zwycięsko. Stosunek bramek to 7:2 na korzyść drużyny z Lubina.

Ostatni mecz został rozegrany 28 lipca 2018 roku na Stadionie Zagłębia. „Miedziowi” przed własną publicznością pokonali beniaminka LOTTO Ekstraklasy 2:1 po golach Filipa Starzyńskiego i Jakuba Maresa. Dla drużyny z Sosnowca trafienie zanotował Konrad Wrzesiński.

By przypomnieć sobie wcześniejsze spotkania musimy cofnąć się do sezonu 2007/2008. W meczu 12. kolejki lepsi okazali się „Miedziowi”, którzy wygrali 2:1. Na trafienie Michała Golińskiego po pięciu minutach odpowiedział Marcin Folc. Ostatnie słowo należało jednak do Michała Stasiaka, który wprawił w zachwyt kibiców zgromadzonych przy Marii Curie-Skłodowskiej strzelając gola w doliczonym czasie gry.

W rewanżu znów górą było KGHM Zagłębie, a ich wygrana była jeszcze bardziej okazała. „Miedziowi” na Stadionie Ludowym pokonali gospodarzy 3:0, a bramki dla lubinian zdobywali Piotr Włodarczyk, Maciej Iwański i Dawid Plizga.

Warto zauważyć, że w dotychczasowych spotkaniach za każdym razem padały dokładnie trzy bramki. Czy podobnie będzie w niedzielne popołudnie? Czy „Miedziowi” przełamią się i dzięki wygranej poprawią swoją pozycję w tabeli? Tego dowiemy się już za kilka godzin.