Historia przemawia za "Miedziowymi" | Przed meczem #ZAGPIA / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Historia przemawia za "Miedziowymi" | Przed meczem #ZAGPIA 6 gru

Historia przemawia za "Miedziowymi" | Przed meczem #ZAGPIA

Jutro o 18:00 „Miedziowi” zmierzą się w 18. kolejce LOTTO Ekstraklasy z Piastem Gliwice. Przyjrzeliśmy się, jak w przeszłości wyglądały pojedynki pomiędzy KGHM Zagłębiem a „Piastunkami”.

6 gru 2018 08:58

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Będzie to 31. spotkanie rozegrane pomiędzy obiema drużynami. Dotychczas 12 razy wygrywali lubinianie, dziesięć razy górą był Piast, a w ośmiu przypadkach mecze kończyły się podziałem punktów. Co ciekawe, pomimo niekorzystnego bilansu bezpośrednich spotkań, to gliwiczanie legitymują się lepszym stosunkiem bramek. W 30 spotkaniach Piast zdobył 37 bramek, tracąc 35.

Ostatni mecz pomiędzy piątkowymi rywalami został rozegrany 4 sierpnia 2018 roku. Wówczas w Gliwicach lepsi okazali się gospodarze, wygrywając po zaciętym spotkaniu 2:1. Bramki dla miejscowych strzelali Joel Valencia i Tom Hateley. Dla „Miedziowych” trafił Patryk Tuszyński, wyrównując stan spotkania w 33. minucie.

Ostatni pojedynek na Stadionie Zagłębia miał miejsce 20 października 2017 roku. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2, chociaż to „Miedziowi” byli bliżej przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść. Gospodarze objęli prowadzenie już w siódmej minucie za sprawą Jakuba Świerczoka. W 21. minucie stan rywalizacji wyrównał były zawodnik KGHM Zagłębia – Michal Papadopulos. Osiem minut po zmianie stron znów prowadzenie objęli lubinianie, a trafieniem zza pola karnego popisał się Filip Jagiełło. Goście walczyli jednak do końca i rzutem na taśmę wydarli jeden punkt. Autorem „złotej bramki” okazał się Valencia, który w 91. minucie pewnie skierował piłkę do siatki po asyście Jankowskiego.

To co interesuje kibiców „Miedziowych” przed piątkowym pojedynkiem, to bilans spotkań rozegranych przy ul. Skłodowskiej-Curie 98. Dotychczas w Lubinie doszło do 14 pojedynków pomiędzy KGHM Zagłębiem a Piastem Gliwice. Osiem razy górą byli gospodarze, a w trzech przypadkach kibice byli świadkami remisu. Trzykrotnie „Piastunki” wywoziły z Lubina komplet punktów, lecz po raz ostatni udało im się to ponad pięć lat temu. A jak będzie tym razem? Przekonamy się już w piątkowy wieczór.

KGHM Zagłębie Lubin vs. Piast Gliwice

Wygrane KGHM Zagłębia Lubin: 12
Wygrane Piasta Gliwice: 10
Remisy: 8

Bilans Bramkowy: 35:37 na korzyść Piasta

Jakim wynikiem zakończy się 31. spotkanie w historii? Zapraszamy do dyskusji na Twitterze pod hashtagiem #ZAGPIA.