Indywidualne podsumowanie sezonu 2022/2023 / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Indywidualne podsumowanie sezonu 2022/2023 29 maj

Indywidualne podsumowanie sezonu 2022/2023

W miniony weekend zakończyły się rozgrywki PKO BP Ekstraklasy, w których zespół KGHM Zagłębia Lubin uplasował się na 9. miejscu. Sprawdźmy, którzy z zawodników Miedziowych wypadli najlepiej w poszczególnych statystykach indywidualnych.

29 maj 2023 20:00

Na czele klasyfikacji strzelców naszego zespołu uplasował się Kacper Chodyna, który podczas minionych rozgrywek ligowych siedmiokrotnie pokonywał bramkarzy rywali. Skrzydłowy trafiał do siatki w starciach z Wisłą Płock, Rakowem Częstochowa, Śląskiem Wrocław, Miedzią Legnica, Jagiellonią Białystok, Widzewem Łódź i Lechią Gdańsk. W statystyce strzelonych goli drugie miejsce zajmują Łukasz Łakomy i Dawid Kurminowski, którzy mają na koncie po cztery bramki, natomiast trzy trafienia zanotowali Damjan Bohar oraz Tomasz Pieńko.

W ilości asyst również najlepiej wypada Kacper Chodyna, który zanotował pięć ostatnim podań. Taką samą liczbą asyst może pochwalić się także Damjan Bohar, który przez długi czas był samodzielnym liderem w tej statystyce wśród zawodników Miedziowych, ale dzięki asyście w ostatniej kolejce przy golu Tomka Pieńki, Chodynka zrównał się ilością podań otwierających drogę do bramki właśnie ze słoweńskim skrzydłowym. Siedem goli i pięć asyst Kacpra Chodyny przekłada się oczywiście na najlepszy wynik w klasyfikacji kanadyjskiej - 12 punktów.

Sprawdźmy także, którzy z zawodników KGHM Zagłębia Lubin w trakcie kampanii 2022/2023 najdłużej przebywali na boisku. Jak się okazuje, najwięcej minut uzbierał młodzieżowiec Łukasz Łakomy - dokładnie 2758. Nieco ponad 200 minut mniej w nogach ma obrońca Bartosz Kopacz (2520), natomiast na trzecim miejscu pod tym względem uplasował się wyżej wspomniany Kacper Chodyna (2465). Co ciekawe, pomimo iż Łukasza Łakomego najdłuzej oglądaliśmy na murawie, to Bartosz Kopacz jest zawodnikiem, który zgromadził największą ilość meczów rozegranych od pierwszej do ostatniej minuty. Kopek w pełnym wymiarze czasowym uzbierał 28 występów.

Skoro na początku przyjrzeliśmy się statystykom ofensywnym, to sprawdźmy również, jak Miedziowi wypadli w obronie. Defensorem z największą ilością czystych kont (8) jest Aleks Ławniczak. Z nim w składzie Miedziowi na inaugurację sezonu bezbramkowo zremisowali ze Śląskiem Wrocław, a także pokonywali: Piasta Gliwice (1:0), Miedź Legnica (1:0), Śląsk Wrocław (3:0), Radomiaka Radom (1:0), Widzew Łódź (2:0), Cracovię (1:0) i Stal Mielec (2:0).

Jeżeli zaś spojrzymy na naszych bramkarzy, to najwięcej meczów bez straty gola ma na swoim koncie Grek Sokratis Dioudis, który dołączył do zespołu KGHM Zagłębia Lubin na początku rundy wiosennej. 30-latek zachował czyste konto w starciach z Radomiakiem Radom, Wartą Poznań, Widzewem Łódź, Cracovią oraz Stalą Mielec. Młodzieżowiec Kacper Bieszczad nie wyjmował piłki z siatki w trzech spotkaniach, natomiast Jasmin Burić w jednym.

Poniżej przedstawiamy grafikę wraz z indywidualnym podsumowaniem ligowego sezonu 2022/2023.