Jak radzą sobie wypożyczeni? | RAPORT / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Jak radzą sobie wypożyczeni? | RAPORT 14 kwi

Jak radzą sobie wypożyczeni? | RAPORT

Do zakończenia rozgrywek piłkarskich w Polsce coraz bliżej, więc to dobry moment, by sprawdzić jak radzą sobie zawodnicy wypożyczeni z KGHM Zagłębia. W tym gronie znajdziemy sześciu zawodników, którzy grają na poziomie I oraz II ligi.

14 kwi 2021 15:10

Rok Sirk

Napastnik Miedziowych trafił do Radomia w ramach wymiany. Zawodnikiem KGHM Zagłębia został Karol Podliński, natomiast Słoweniec został wypożyczony do zespołu grającego w I lidze. Dotychczas Sirk w barwach Radomiaka zagrał w trzech oficjalnych spotkaniach. 27-latek zaliczył debiut w meczu z Chrobrym Głogów, a na boisku pojawił się w 74. minucie. Regularnej gry w większym wymiarze czasowym nie ułatwia mu również Karol Angielski, etatowa „dziewiątka” Radomiaka. Wychowanek Korony Kielce to autor dziewięciu trafień w tym sezonie, a wiosną trafiał do siatki rywali już trzykrotnie. Oprócz oficjalnych spotkań, Rok zagrał 45. minut w towarzyskim meczu Zamłyniem Radom. Słoweniec strzelił jednego gola, a Radomiak wygrał 4:1.

Dawid Pakulski

“Paka” do Lublina trafił 16 lutego. Swój debiut zaliczył podczas 19. kolejki II Ligi, wchodząc z ławki w 83. minucie spotkania. W meczu ze Zniczem Pruszków zaliczył asystę przy trafieniu Piotra Ceglarza, które dało Motorowi zwycięstwo. W spotkaniu z Błękitnymi Stargard Szczeciński pierwszy raz wyszedł w podstawowym składzie i zagrał 82. minuty. Od tego czasu nie oddał już miejsca w podstawowej jedenastce, a jego bilans to 7 rozegranych meczów i 358 zebranych minut.

Michał Bogacz

W przeciwieństwie do Dawida Pakulskiego, „Bogi” występuje dla Motoru od startu rozgrywek 2020/2021. Dotychczas udało mu się rozegrać 8 spotkań (cztery w rundzie jesiennej i cztery wiosną). Warta podkreślenia jest jego postawa w 20. kolejce eWinner II Ligi. Motor wygrał ze Zniczem Pruszków, Michał rozegrał bardzo dobry mecz i został wybrany do jedenastki 20. kolejki II ligi tygodnika “Piłka Nożna”.

Kacper Bieszczad

Kacper w lutym nabawił się kontuzji, która wykluczyła go z pierwszych wiosennych spotkań ligowych. W jego miejsce zajął ściągnięty awaryjnie Rafał Leszczyński. Dobrą informacją jest to, że po kontuzji nie ma już śladu, złą, że Kacper póki co ogląda poczynania kolegów z perspektywy ławki rezerwowych. Bilans Bieszczada w I lidze w sezonie 2020/2021 to 16 spotkań i cztery czyste konta.

Adam Borkowski

Młody zawodnik trafił do Polkowic we wrześniu 2020 roku i do tej pory rozegrał 17 spotkań dla Górnika. Od początku 2021 roku przygotowywał się z drużyną do rozgrywek rundy wiosennej. Adam wystąpił w pięciu sparingach i strzelił jedną bramkę. Warto podkreślić, że w odróżnieniu od występów na prawej stronie obrony w drugiej drużynie Zagłębia jest teraz ustawiany wyżej i bliżej środka pola. Od rozpoczęcia wiosennych rozgrywek Adam pojawił się na boisku czterokrotnie.

Filip Baranowski

20-letni skrzydłowy rozegrał w tym sezonie 22 z 24 możliwych spotkań. W tym czasie zdobył dwa gole oraz zanotował jedną asystę. „Baran” często występował na boisku od pierwszej minuty, będąc ważną postacią zmierzającego po awans II-ligowego Górnika Polkowice.