Jakub Żubrowski: Cieszę się, że związałem swoją przyszłość z Lubinem / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Jakub Żubrowski: Cieszę się, że związałem swoją przyszłość z Lubinem 22 lip

Jakub Żubrowski: Cieszę się, że związałem swoją przyszłość z Lubinem

Dzisiaj nowym zawodnikiem KGHM Zagłębia został 28-letni Jakub Żubrowski. Środkowy pomocnik, którego ostatnim klubem była Korona Kielce opowiedział nam m.in. o swoich pierwszych wrażeniach związanych z Lubinem czy kulisach transferu. Zapraszamy!

22 lip 2020 19:00

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Kuba, witamy w Lubinie. Jakie są Twoje pierwsze odczucia po podpisaniu kontraktu?

- Zdecydowanie pozytywne, na pewno wrażenie robią warunki do treningów jakie ma pierwsza drużyna i młodzież Zagłębia. Był to też jeden z czynników, dzięki którym zdecydowałem się na ten ruch. Cieszę się, że związałem swoją przyszłość z Lubinem.

Dlaczego zdecydowałeś się kontynuować swoją karierę w Lubinie?

- Zagłębie było najbardziej zdeterminowane aby mnie pozyskać, wykazywało swoje zainteresowanie od dłuższego czasu. Spodobała mi się zaproponowana perspektywa rozwoju, motywy jakimi kierował się klub oraz plan na to jak rozwinąć drużynę, aby była ona mocniejsza. Podoba mi się również sposób gry jaki preferuje trener Ševela.

W takim razie co możesz dać Zagłębiu?

- Myślę, że mogę dać potrzebny balans między ofensywą a defensywą. Zwiększenie konkurencji w środku pola wyjdzie każdemu zawodnikowi na dobre i pozwoli podnosić umiejętności. Jestem już doświadczonym zawodnikiem ale wciąż uważam, że mogę się rozwinąć i liczę, że Lubin będzie miejscem, w którym uda mi się to zrealizować z korzyścią dla wszystkich.

Rywalizacja w środku pola zapowiada się bardzo ciekawie. Twoimi oponentami będą m.in. Evgeni Bashkirov czy Łukasz Poręba. Gdzie widzisz swoje miejsce na boisku? Twoja pozycja to „6” czy „8”?

- Jak już wcześniej wspomniałem, rywalizacja pomoże nam wszystkim podnosić swoje umiejętności i zmusi do jeszcze większego wysiłku. Najlepiej się czuje w ustawieniu z dwójką pivotów, jako ustawiony najgłębiej. Mogę też grać „box to box”, ale muszę zdecydowanie poprawić swoje poczynania w ofensywie jeżeli chodzi o tę pozycję.

Trafiasz do klubu jeszcze przed rozpoczęciem przygotowań do nowego sezonu. To chyba ważne ze względu na dostosowanie się do nowego miejsca i otoczenia.

- Zdecydowanie. Przerwa między sezonami jest bardzo krótka, więc dobrze mieć te kilka dodatkowych dni na sprawy organizacyjne, aby od 30 lipca być już w pełni skoncentrowanym i rozpocząć przygotowania do rozgrywek.

Jakie są Twoje cele na następne miesiące?

- Osiągnąć możliwie jak najlepszą formę, wywalczyć sobie miejsce w składzie Zagłębia i zwyciężać w Ekstraklasie.

Czego możemy Ci życzyć?

- Klasycznie powiem, że zdrowia. Chciałbym, żeby wszystko jak najszybciej „zatrybiło”, a kibice Zagłębia mieli jak najwięcej powodów do radości w nadchodzącym sezonie.