Jesienni debiutanci / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Jesienni debiutanci 2 sty

Jesienni debiutanci

Dziewiętnaście kolejek sezonu 2021/22 za nami. Korzystając z przerwy świąteczno-noworocznej, nie w sposób nie wspomnieć i podsumować występów adeptów Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie, którzy w zadebiutowali w pierwszym zespole. A w obecnej kampanii swoje szanse na debiut zaliczyło kilku z nich. Zapraszamy do małego podsumowania ich dotychczasowych występów.

2 sty 2022 13:27

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Daniel Dudziński 

Pochodzący z Poznania pomocnik był zgłoszony do rozgrywek Ekstraklasy już w sezonie 2019/20. Jednak przez cały ten czas nie zdołał zadebiutować w pierwszym zespole w oficjalnym spotkaniu. Przed obecnym sezonem podpisał umowę z naszym klubem do 2023 roku, po czym już w inauguracyjnym spotkaniu przeciwko Wiśle w Krakowie, wszedł na ostatnie minuty, zaliczając tym samym debiut w KGHM Zagłębiu Lubin. Jego dotychczasowy licznik zatrzymał się na siedmiu występach w PKO Ekstraklasie. Za każdym razem wchodził z ławki rezerwowych, a w meczach w Płocku oraz w Warszawie zmieniał kolegów na boisku już w pierwszej części spotkania.  

Debiut w pierwszym zespole - 26.07.2021 - 1. kolejka PKO Ekstraklasy: Wisła Kraków - KGHM Zagłębie Lubin 

Oliwier Sławiński 

Młody napastnik zbiera bardzo dobre opinie w naszej Akademii, co udowadniał już wielokrotnie w spotkaniach Centralnej Ligi Juniorów czy rezerw naszego klubu. Jego forma sportowa została już zauważona przez Martina Sevelę, który zgłosił go już w lutym tego roku do rozgrywek PKO BP Ekstraklasy. W meczu przeciwko Lechowi Poznań nie zadebiutował, ale jego cierpliwość oraz praca się opłaciły. Dariusz Żuraw także dostrzegł w nim potencjał i zgłosił pochodzącego z Tczewa zawodnika do rozgrywek ligowych. Debiut na najwyższym szczeblu rozgrywkowym zaliczył w przegranym meczu w Mielcu ze Stalą 2:4, wchodząc za Tomasa Zajicia na ostatnie minuty. Łącznie dotychczas zebrał trzy występy w PKO BP Ekstraklasie oraz jeden w Fortuna Pucharze Polski przeciwko Arce Gdynia. Sławiński wszystkie te spotkania rozegrał na stadionach rywali i wciąż czeka na debiut na Stadionie Zagłębia.

Debiut w pierwszym zespole - 18.10.2021 - 11, kolejka PKO Ekstraklasy: Stal Mielec - KGHM Zagłębie Lubin 

Patryk Kusztal 

Początek sezonu był niesamowity w jego wykonaniu. Jako zawodnik rezerw naszego klubu, już w pięciu pierwszych kolejkach zdobył aż 7 bramek! Jego bilans w III lidze na razie zatrzymał się na 11 trafieniach w 12 rozegranych spotkaniach. Jego świetna dyspozycja nie została niezauważona przez Dariusza Żurawia, który dał mu swoją szansę na grę w pierwszym zespole KGHM Zagłębia Lubin. Debiut w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy zaliczył w spotkaniu 11. kolejki, gdy lubinianie mierzyli się na wyjeździe ze Stalą Mielec, gdzie w 80. minucie spotkania zmienił na placu gry Łukasza Porębę. Łącznie zebrał 69 minut w trzech spotkaniach, wchodząc z ławki w meczu domowym z Radomiakiem Radom oraz wychodząc w pierwszym składzie podczas spotkania w Częstochowie.

Debiut w pierwszym zespole - 18.10.2021 - 11, kolejka PKO Ekstraklasy: Stal Mielec - KGHM Zagłębie Lubin 

Kacper Lepczyński 

Młody środkowy obrońca przed sezonem przedłużył kontrakt z naszym zespołem, tym samym dołączając do pierwszego zespołu. Już od czasów juniorskich trenerzy wiedzieli o jego sporym potencjale. W tym sezonie większość spotkań rozegrał w III-ligowych rezerwach, ale i w pierwszym zespole otrzymał swoje szansę. Zadebiutował w meczu ze Stalą Mielec, gdzie rozegrał całe spotkanie. Jako gracz pierwszej jedenastki zagrał także w ostatniej ligowej potyczce przeciwko Górnikowi Łęczna, a w meczach z Rakowem Częstochowa oraz Legią Warszawa wchodził na plac gry z ławki rezerwowych. Na boiskach PKO BP Ekstraklasy dotychczas spędził 226 minut.

Debiut w pierwszym zespole - 18.10.2021 - 11, kolejka PKO Ekstraklasy: Stal Mielec - KGHM Zagłębie Lubin 

Bartłomiej Kłudka 

Rodowity lubinianin i od najmłodszych lat gracz naszej Akademii. Dzięki cierpliwością i pracy dziś może być częścią pierwszego zespołu. Końcówka października tego roku będzie dobrze wspominana przez niego, bowiem w meczu Fortuna Pucharu Polski przeciwko ŁKS-owi Łódź zdołał zadebiutować w KGHM Zagłębie, zmieniając na placu gry Łukasza Porębę, a trzy dni później zadebiutował w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy w meczu przeciwko Górnikowi Zabrze. W rozgrywkach ligowych dostał swoją szansę wchodząc z ławki w starciach z Rakowem Częstochowa oraz z Lechem Poznań, w których dotychczas uzbierał 22 minuty.

Debiut w pierwszym zespole: 27.10.2021 - 1/16 Fortuna Pucharu Polski - ŁKS Łódź - KGHM Zagłębie Lubin

Tomasz Pieńko

Pomocnik świetnie radził sobie w juniorskich zespołach KGHM Zagłębia. Nie inaczej było od początku sezonu w rezerwach naszego klubu, co zaprocentowało na awans do pierwszego zespołu i szansę na debiut w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy. Dotychczas nasi kibice mogli go oglądać w pięciu ligowych spotkaniach, w których za każdym razem wchodził na boisko z ławki rezerwowych. Łącznie dotychczas uzbierał 54 minuty w lidze oraz wszedł na piętnaście minut w spotkaniu Fortuna Pucharu Polski przeciwko rezerwom Śląska Wrocław.

Debiut w pierwszym zespole - 20.08.2021 - 5. kolejka PKO Ekstraklasy: Wisła Płock - KGHM Zagłębie Lubin