1 paź

Jewgienij Baszkirow | Spodziewam się interesującego meczu

Przed najbliższym spotkaniem 6. kolejki PKO Ekstraklasy porozmawialiśmy z pomocnikiem „Miedziowych” Jewgienijem Baszkirowem o przygotowaniach do rywalizacji z Górnikiem Zabrze. Zapraszamy

1 paź 2020 13:30

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Już w sobotę zagramy mecz z Górnikiem Zabrze. Jak wyglądają przygotowania do spotkania z liderem PKO Ekstraklasy?

- Zagraliśmy ciężkie spotkanie z Jagiellonią Białystok, które wygraliśmy. Zespół jest teraz w dobrej formie. Po długiej drodze powrotnej z Białegostoku dostaliśmy jeden dzień wolnego, a następnie rozpoczęliśmy przygotowania do meczu z Górnikiem. Mamy odpowiednio dobrane treningi, aby być dobrze przygotowanym do równie trudnego spotkania, jakie czeka nas w sobotę. Górnik zajmuje obecnie pierwsze miejsce w tabeli. Oglądałem ich kilka spotkań i na pewno jest to ciekawa drużyna, ale my również jesteśmy silnym zespołem. Mamy okazję dać naszym kibicom wiele pozytywnych emocji z powodu naszej gry oraz zwycięstwa.

Kto z zespołu Górnika może być szczególnie niebezpieczny?

- Myślę, że szczególnie groźny może być Jesus Jimenez. Pamiętamy nasz ostatni mecz w Zabrzu w poprzednim sezonie. Jeżeli będziemy odpowiednio  zorganizowani, to mamy duże szanse na wygranie tego spotkania. Górnik również jest dobrze zorganizowanym zespołem, ale trener zawsze zwraca naszą uwagę na to, w czym my możemy być groźni dla rywali. Jako drużyna chcemy być cały czas wyżej, aby zająć wysokie miejsce w tabeli. Czeka nas jeszcze analiza, ale przez pierwszą część tygodnia przygotowaliśmy się głównie pod względem fizycznym. Mieliśmy też ćwiczenia na poprawę organizacji gry w obronie oraz w ataku.

Jakie Zagłębie zobaczymy w sobotę? To z pierwszej czy drugiej połowy meczu z Jagiellonią?

- W pierwszej połowie meczu z „Jagą” kontrolowaliśmy grę i częściej mieliśmy piłkę, natomiast w drugiej połowie zagraliśmy całą drużyną skutecznie w obronie. Myślę, że jeżeli uzyskamy taki sam rezultat jak w Białymstoku, to wszyscy kibice, którzy wspierają Zagłębie, będą z nami.

Co możemy jeszcze poprawić jako zespół?

- Zawsze są małe detale, które można poprawić. Myślę, że cały sztab szkoleniowy widzi, że możemy poprawić niektóre elementy. Uważam, że biorąc pod uwagę pierwsze mecze nowego sezonu, musimy strzelać więcej bramek. Oczywiście mając dobre momenty, musimy to wykorzystać i zdobywać tak dużo goli, jak to tylko możliwe.

Jakiego meczu możemy spodziewać się w sobotę?

- Możemy spodziewać się interesującego meczu. Wszystko jest możliwe, ale gramy u siebie i musimy być groźni w ofensywie. Musimy pokazać, że boisko jest nasze, tym bardziej w meczu pomiędzy dwoma tak silnymi zespołami.  

Jak wygramy, możemy być na pierwszym miejscu w tabeli podczas przerwy reprezentacyjnej. Czy to ma jakieś znaczenie?

To ma ogromne znaczenie w każdej kolejce, jednak ostateczną pozycję zajmuje się dopiero po rozegraniu wszystkich meczów w sezonie.

Bilety

Wszystkich sympatyków KGHM Zagłębia Lubin zachęcamy do zakupu biletów na mecze w rundzie jesienną sezonu 2020/2021. W zbliżającej się pierwszej części sezonu nasza drużyna rozegra wiele emocjonujących spotkań. Na własnym stadionie w ramach rozgrywek Ekstraklasy zmierzy się z takimi klubami jak między innymi: Lech Poznań, Cracovia, Górnik Zabrze, Lechia Gdańsk, Stal Mielec, Śląsk Wrocław.