Kacper Bieszczad | W oczekiwaniu na debiut 8 lip

Kacper Bieszczad | W oczekiwaniu na debiut

Ostatnia wygrana KGHM Zagłębia z Rakowem Częstochowa zapewniła „Miedziowym” bezpieczną pozycję w tabeli, dzięki czemu trener Martin Sevela w najbliższych spotkaniach będzie mógł dokonać kilku zmian w składzie. Na swoją szansę pracują między innymi młodzi zawodnicy, dla których nadrzędnym celem jest debiut w PKO Ekstraklasie. Jednym z nich jest 17-letni bramkarz, Kacper Bieszczad.

8 lip 2020 12:00

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Kacper przyszedł na świat 11 września 2002 roku w Krośnie i to właśnie w swoim rodzinnym mieście rozpoczął swoją przygodę z piłką. Pierwszym klubem młodego golkipera był Beniaminek Krosno, natomiast po pewnym czasie Bieszczad przeniósł się do zespołu Karpaty Krosno. Spory talent bramkarski zauważalny od najmłodszych lat sprawił, że w 2016 roku „Bieszczu” trafił do Lubina. Kacper ma za sobą udane występy chociażby na poziomie Centralnej Ligi Juniorów oraz w drugiej drużynie „Miedziowych”. Pomimo młodego wieku, Bieszczad w poprzednim sezonie został włączony do kadry pierwszego zespołu i pojechał na zimowe zgrupowanie do Turcji, gdzie miał okazję zaprezentowania swoich bramkarskich umiejętności.

W obecnym sezonie wystąpił w 14 spotkaniach na poziomie III ligi i dwukrotnie udało mu się zachować czyste konto. Ponadto, zagrał w jednym meczu Pucharu Polski przeciwko Miedzi Legnica. W zeszłym tygodniu Bieszczad podpisał nowy kontrakt z naszym klubem, który będzie obowiązywał przez kolejne trzy lata. Jak sam zapowiedział, jego celem jest wywalczenie miejsca w składzie „Miedziowych” i zadebiutowanie na boiskach PKO Ekstraklasy.

- Bardzo się cieszę z nowego kontraktu z Zagłębiem. Jestem w Lubinie cztery lata, na początku będąc w Akademii, teraz w pierwszym zespole i zdążyłem się przekonać, że Zagłębie jest odpowiednim miejscem dla mojego piłkarskiego rozwoju. Tutaj chcę stawiać swoje pierwsze kroki w Ekstraklasie. Dziękuję całemu zarządowi Klubu z Panem Prezesem na czele za szansę przedłużenia umowy. Teraz nie zostaje mi nic innego jak walczyć na boisku o pierwszą jedenastkę.

Warto również dodać, iż Kacper jest reprezentantem Polski do lat 17. W młodzieżowej kadrze kraju rozegrał cztery spotkania, z czego trzy w Eliminacjach do Mistrzostw Europy U-17 przeciwko Rosji, Portugalii oraz Szkocji.

Ciężka praca pod okiem trenera bramkarzy, Grzegorza Szamotulskiego z pewnością pozytywnie wpłynie na dalszy rozwój naszego golkipera, a co za tym idzie – przyniesie szansę wymarzonego debiutu w pierwszej drużynie „Miedziowych”.