Kacper Chodyna | Każdy chce pokazać się z najlepszej strony 16 cze

Kacper Chodyna | Każdy chce pokazać się z najlepszej strony

Za nami pierwsze dni przygotowań do nowego sezonu PKO Ekstraklasy. O pierwsze wrażenia z powrotu do treningów zapytaliśmy obrońcę Miedziowych, Kacpra Chodynę.

16 cze 2021 13:03

Udostępnij

Ekstraklasa

Okres wypoczynku już za nami, czy udało ci się odpowiednio zregenerować, aby w pełni sił przystąpić do nadchodzących przygotowań?

- Dla każdego z nas był to na pewno ciężki sezon, który spowodowany był pandemią korona wirusa, ale mieliśmy wystarczająco dużo czasu, aby zregenerować swoje siły i tak było również w moim przypadku.

Czy pod koniec swoich wakacji miałeś takie chwile, że chciałbyś jak najszybciej wrócić do treningu?

- Swoje wakacje spędziłem za granicą i faktycznie pod ich koniec miałem tak, że chciałoby się już wrócić do zajęć z piłkami.

Pierwsze treningi są już za nami. Czy czujesz w sobie taki powiew świeżości i gotowość do ciężkiej pracy?

- Widać po chłopakach z drużyny, że nie tylko mi brakowało treningów i zajęć z piłkami. Każdy z nas chce pokazać się z jak najlepszej strony i powalczyć o pierwszy skład na początek sezonu.

Tak jak mówisz, każdy chce powalczyć o pierwszy skład, czy czujesz się pewniakiem w grze na prawej obronie w układance trenera?

- Na pewno nie, ponieważ o miejsce w pierwszym składzie rywalizować będę z Jakubem Wójcickim, który jest bardzo doświadczonym piłkarzem i na pewno nie odda miejsca w wyjściowej jedenastce za darmo. Mam do niego ogromny szacunek, w tym momencie oboje jesteśmy na równi, a kto wyjdzie w pierwszym meczu nowego sezonu? Zobaczymy za miesiąc.

Czy masz jakieś swoje indywidualne cele na ten sezon?

- Wywalczenie sobie miejsca w pierwszej jedenastce jest takim głównym celem, a jeżeli chodzi o statystyczne osiągnięcia, to jakieś tam mam, ale na razie zostawię je dla siebie.

A jeżeli chodzi o cele drużynowe? Jakie osiągnięcia będą cię satysfakcjonować?

- Pokazaliśmy w poprzednim sezonie, że europejskie puchary są w naszym zasięgu i przy odpowiednim przygotowaniu możemy powalczyć o wyższe miejsce, niż miało to miejsce teraz.