Kacper Chodyna żegna się z Zagłębiem / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Kacper Chodyna żegna się z Zagłębiem 12 cze

Kacper Chodyna żegna się z Zagłębiem

25-letni skrzydłowy Kacper Chodyna odchodzi z naszego Klubu. Piłkarz na zasadzie transferu definitywnego przenosi się do Legii Warszawa.

12 cze 2024 19:00

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Kacper Chodyna trafił do Zagłębia w wieku 17 lat z Akademii Lecha Poznań. W naszym Klubie występował początkowo na poziomie Centralnej Ligi Juniorów, następnie został włączony do drużyny rezerw, a po powrocie z wypożyczenia do Bytovii Bytów, trafił do I zespołu KGHM Zagłębia Lubin. Na poziomie PKO BP Ekstraklasy zadebiutował pod wodzą trenera Martina Ševeli 9 lutego 2020 roku podczas wyjazdowego starcia z Piastem Gliwice. Pierwsze występy w najwyższej klasie rozgrywkowej notował na prawej stronie defensywy, jednak z czasem został przesunięty na pozycję skrzydłowego. Przełożyło się to na bardzo dobre liczby w dwóch ostatnich sezonach. Ligową kampanię 2022/2023 zakończył z siedmioma golami i pięcioma asystami na koncie. Jeszcze lepiej wyglądało to w minionych rozgrywkach - absolwent Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie pokonał bramkarzy rywali również siedem razy, ale aż dziesięciokrotnie obsłużył kolegów z drużyny ostatnim podaniem, co czyniło go najlepszym asystentem całej ligi, a także piłkarzem z największą liczbą punktów w klasyfikacji kanadyjskiej w zespole Miedziowych. 

W miedziano-biało-zielonych barwach Kacper uzbierał 130 występów, a część z tych meczów rozpoczynał z opaską kapitana. Okrasił je 20 bramkami i 18 asystami.

Kacper, dziękujemy za siedem lat gry w koszulce Miedziowych, walkę oraz zaangażowanie i życzymy powodzenia w dalszej karierze!