Kacper Lepczyński z nowym kontraktem! / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Kacper Lepczyński z nowym kontraktem! 4 lis

Kacper Lepczyński z nowym kontraktem!

Zagłębie Lubin S.A. informuje, iż Kacper Lepczyński przedłużył kontrakt z KGHM Zagłębiem Lubin! Nowa umowa 21-latka obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku.

4 lis 2022 13:00

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Kacper do Lubina trafił przed rozpoczęciem sezonu 2017/2018 z Warty Poznań. Młody środkowy obrońca to ważny punkt defensywy drugiego zespołu KGHM Zagłębia Lubin. W dziewięciu meczach obecnych rozgrywek eWinner 2 ligi zdobył dwie bramki. Zanotował też jeden występ w pierwszej drużynie Miedziowych, gdy rywalem był Start Jełowa w 1/32 Fortuna Pucharu Polski. Debiutował w PKO BP Ekstraklasie już w październiku 2021 przeciwko Stali Mielec. W najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce rozegrał dotychczas cztery spotkania.

Prezes Michał Kielan

- Przedłużenie kontraktu z Kacprem wpisuje się w naszą filozofię budowy zespołu. Wierzymy w możliwości naszych wychowanków, wiedząc jednocześnie, że drużyna potrzebuje czasu, by dojrzewać. Mamy w naszej akademii bardzo perspektywicznych zawodników, którzy od początku tego sezonu wchodzą odważnie do zespołu, co pokazuje nasze pierwsze miejsce w liczbie minut młodzieżowców i klasyfikacji Pro Junior System. Z tej drogi nie zejdziemy, bo tacy piłkarze jak Kacper są przyszłością Zagłębia. Jestem przekonany, że po powrocie do zdrowia i zimowym okresie przygotowawczym Kacper stanie się mocnym punktem naszej defensywy.

Dyrektor Pionu Sportowego Piotr Burlikowski

Cieszymy się, że przedłużyliśmy kontrakt z Kacprem Lepczyńskim. Jest to piłkarz, który wpisuje się w plan rozwoju naszego klubu. Kacper jest już w pierwszej drużynie od kilku lat i mam nadzieję, że ten krok, na który się zdecydował, czyli przedłużenie kontraktu z nami, pomoże mu osiągnąć jeszcze wyższy poziom. Liczę, że w kolejnych sezonach będzie coraz ważniejszą postacią zespołu i wspólnie będziemy osiągać wyznaczone cele.

 

Kacper Lepczyński

Jestem bardzo pozytywnie nastawiony jeśli chodzi o przedłużenie kontraktu z Zagłębiem. Wspólnie obraliśmy ścieżkę i mam nadzieję, że to co sobie założyliśmy ziści się na boisku. Nie mogę doczekać się już powrotu do gry.

Kacper, gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!