Kamil Kruk odchodzi z Zagłębia Lubin / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Kamil Kruk odchodzi z Zagłębia Lubin 7 sty

Kamil Kruk odchodzi z Zagłębia Lubin

Informujemy, iż 23-letni obrońca Kamil Kruk odchodzi z naszego Klubu. Stoper na zasadzie transferu definitywnego przenosi się do pierwszoligowego Motoru Lublin.

7 sty 2024 19:50

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Kamil Kruk był związany z naszym Klubem od sezonu 2013/2014. Początkowo młody defensor szkolił się w Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie, po kilku latach został włączony do zespołu rezerw, a 14 lipca 2020 roku zadebiutował w I drużynie Miedziowych pod wodzą trenera Martina Ševeli w wygranym 3:1 spotkaniu z Wisłą Kraków. W miedziano-biało-zielonych barwach były młodzieżowy reprezentant Polski rozegrał łącznie 36 meczów, w których trzykrotnie wpisywał się na listę strzelców. Debiutancką, a także zwycięską bramkę zdobył w ostatniej minucie derbowej rywalizacji ze Śląskiem Wrocław, a kolejne trafienia zanotował w starciach z Piastem Gliwice i Lechem Poznań.

Środkowy obrońca na zasadzie transferu definitywnego przenosi się do Motoru Lublin, który obecnie zajmuje trzecią lokatę w tabeli pierwszoligowych rozgrywek, tracąc dwa punkty do liderującej Arki Gdynia.

Kruczek, dziękujemy za wszystkie lata spędzone w Lubinie i życzymy powodzenia w dalszej karierze!