Kamil Kruk | W oczekiwaniu na debiut / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Kamil Kruk | W oczekiwaniu na debiut 9 lip

Kamil Kruk | W oczekiwaniu na debiut

Kamil Kruk jest jednym z absolwentów Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębia, którzy wraz z końcem kwietnia zostali włączeni do treningów z pierwszą drużyną „Miedziowych”. Młody defensor ciężko pracuje, aby udowodnić, że zasługuje na szansę występu w PKO Ekstraklasie.

9 lip 2020 14:00

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Kamil urodził się 13 marca 2000 roku w niewielkiej miejscowości Drezdenko. Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w zespole Lubuszanin Drezdenko. Kolejne lata swojej juniorskiej kariery młody zawodnik spędził w takich klubach jak Maksymilian Gorzów Wielkopolski oraz Impuls Wawrów. Wysoki potencjał obrońcy został szybko zauważony, dzięki czemu Kamil od sezonu 2013/14 zaczął występować w Lubinie. Początkowo grał w juniorskich zespołach lubińskiej akademii, natomiast wysoka dyspozycja prezentowana przez długi okres czasu, zaowocowała włączeniem piłkarza do drugiej drużyny „Miedziowych”. Kruk stopniowo umacniał swoją pozycję w zespole rezerw, aż w końcu na stałe przebił się do podstawowej jedenastki. W obecnym sezonie trzecioligowych rozgrywek wystąpił w 18 spotkaniach, spędzając na boisku ponad 1550 minut. Obrońca zagrał również przeciwko Miedzi Legnica w meczu Pucharu Polski. Kamil miał już okazję zaprezentowania swoich umiejętności trenując z pierwszą drużyną podczas styczniowego obozu przygotowawczego w Belek. Z powodu drobnego urazu nie zagrał wówczas w sparingach, jednak dla tak młodego piłkarza było to z pewnością wartościowe doświadczenie.

- Treningi są bardziej intensywne i wymagają pełnego zaangażowania, ale nie jest to dla mnie nic nowego, ponieważ wcześniej uczestniczyłem w treningach z pierwszym zespołem i wiedziałem z czym to się wiąże.

Nie chciałbym mówić poza boiskiem czy jestem gotowy. Przyjdzie odpowiedni moment, żeby to zweryfikować. Czuję się dobrze w treningu i nie boję się wyzwań, a tym bardziej takich, na które pracuję przez całe życie.

Moim celem na najbliższe mecze jest debiut. Później chciałbym pozostać w kadrze pierwszego zespołu na nowy sezon i z czasem stawać się ważną częścią drużyny.

Obrońca podchodzi do każdego treningu z pełnym zaangażowaniem, aby dać sygnał trenerowi, że jest już gotowy na grę w pierwszym zespole „Miedziowych”. Szanse Kamila Kruka na debiut stale rosną, a ciężka praca może go znacznie przybliżyć do osiągnięcia wyznaczonego celu.