Karol Podliński nowym napastnikiem KGHM Zagłębia! / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Karol Podliński nowym napastnikiem KGHM Zagłębia! 24 lut

Karol Podliński nowym napastnikiem KGHM Zagłębia!

Zagłębie Lubin S.A. informuje, że nowym napastnikiem został 23-letni Karol Podliński. Mierzący 194 cm zawodnik w rundzie jesiennej występował w barwach I ligowego Radomiaka Radom. Podliński związał się z naszym Klubem 2,5-letnią umową.

24 lut 2021 10:56

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Karol Podliński to wychowanek Wkry Żuromin. W sezonie 2016/2017 trafił do grającego wówczas w I lidze Znicza Pruszków. W zespole z Pruszkowa występował przez 2,5 roku. Później mierzący 194 cm napastnik zasilił szeregi Legionovii Legionowo, z którą wywalczył awans do II ligi. W sezonie 2019/2020 rozegrał 32 spotkania, w których zdobył osiem goli i zaliczył dwie asysty.

- Jest to typ zawodnika wpisujący się zarówno w taktykę naszego zespołu jak i strategię działania. Młody, perspektywiczny, dający nam nowe możliwości ustawienia drużyny pod kątem gry. Dodatkowym atutem Karola jest jego charakter, jest niezwykle ambitnym chłopakiem, ciężko pracującym na treningach, a przy tym twardo stąpającym po ziemi. Widać to po progresie, jaki osiągnął w ostatnim czasie, stając się czołową postacią Radomiaka, gdzie zarówno strzelał bramki jak i notował asysty. Stylem gry przypomina nieco Bartka Białka – jest więc graczem silnym, wysokim, dobrze grającym tyłem do bramki, a tego nam w poprzednich spotkaniach brakowało – mówi Lubomir Guldan, dyrektor sportowy KGHM Zagłębia Lubin.

W tamtym roku Podliński trafił do Radomiaka Radom, gdzie w rundzie jesiennej sezonu 2020/2021 zdobył cztery gole i zaliczył pięć asyst w 17 spotkaniach.

- Obserwowaliśmy Karola już od dłuższego czasu, tak naprawdę o momentu, w którym zakończył u nas testy cały, czas mieliśmy go na oku. W ostatnich miesiącach poczynił naprawdę duże postępy w Radomiaku, będąc czołowym graczem tego zespołu – dodaje były kapitan Miedziowych.

Karol, witamy w Lubinie i życzymy powodzenia!

Karol Podliński

  • Data urodzenia: 6.11.1997 r.
  • Pozycja: Napastnik
  • Wzrost / Waga: 194 cm / 89 kg
  • Występy 2020/2021: 20 meczów / 4 gole / 5 asyst