KGHM Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze | Relacja LIVE / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
KGHM Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze | Relacja LIVE 26 mar

KGHM Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze | Relacja LIVE

Punktualnie o 13:00 rozpocznie się sparing pomiędzy KGHM Zagłębiem Lubin a Górnikiem Zabrze. W związku z obostrzeniami mecz jest zamknięty dla publiczności. W rozwinięciu artykułu znajdziecie najważniejsze momenty gry kontrolnej oraz składy obu zespołów.

26 mar 2021 11:29

12:00

Tak wyglądają wyjściowe jedenastki obu zespołów:

KGHM Zagłębie Lubin:

12. Forenc - 23. Wójcicki, 5. Šimić, 15. Crnomarković, 26. Chodyna, 17. Szysz - 14. Żubrowski, 4. Bashkirov - 39. Stoch, 18. Starzyński - 13. Podliński

Rezerwowi: 22. Furtak, 27. Jończy, 55. Oko, 3 Balić, 77. Bartolewski, 99. Łakomy, 20. Sypek, 16. Ratajczyk

Górnik Zabrze:

1. Dawid Kudła - 5. Evangelou, 14. Koj, 27. Gryszkiewicz, 7. Rostkowski - 20. Ściślak, 6. Prochazka, 64. Janża, 17. Nowak - 10. Boyake, 21. Krawczyk

Rezerwowi: 31. Neugebauer, 13. Michalski, 16. Pawłowski, 15. Wojtuszek, 19. Eizenchart, 24. Sobczyk

___

KGHM Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze 5:3

Bramka: Szysz 22', Starzyński 27', Podliński 32', 52', 63' - Boyake 6', Krawczyk 8', Nowak 39'

1' Zaczynamy sparing z Górnikiem!

2' Pierwsza akcja Miedziowych! Crnomarković posłał górną piłkę do Szysza, a ten dograł z lewej strony w pole karne. Obrońcy Górnika zdołali jednak oddalić zagrożenie.

6' Rywale obejmują prowadzenie. Autorem bramki Richmond Boakye.

8' Niestety Górnik szybko podwyższa prowadzenie. Tym razem Konrada Forenca pokonał Piotr Krawczyk.

15' Rzut wolny dla Miedziowych. Filip Starzyński dośrodkował w pole karne, ale piłka po strzale jednego z naszych zawodników nieznacznie minęła słupek.

22' GOOOL! Stoch ruszył z kontrą i świetnie dostrzegł w polu karnym Patryka Szysza, a ten z bliskiej odległości skierował piłkę do siatki.

27' Mamy wyrównanie! Patryk Szysz znalazł w polu karnym dobrze ustawionego Starzyńskiego, a pomocnik Miedziowych precyzyjnym strzałem pokonał golkipera gości.

32' GOOOL! Filip Starzyński dośrodkował z prawej strony boiska, a w polu karnym znakomicie urwał się obrońcy Karol Podliński, który mocnym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi!

39' Znów mamy remis. Bartosz Nowak zdobywa bramkę po uderzeniu z dystansu.

PRZERWA

46' Zaczynamy drugą połowę! Zaczynamy w następującym składzie: Furtak - Balić, Oko, Jończy, Chodyna, Bartolewski, Bashkirov, Żubrowski, Starzyński, Stoch, Podliński.

50' Po nieporozumieniu w obronie w sytuacji sam na sam znalazł się Krawczyk, ale piłkarz Górnika nie wykorzystał swojej okazji.

52' GOOOL! Karol Podliński wygrał pojedynek z obrońcą i strzałem z ostrego kąta zdobył swoją drugą bramkę w dzisiejszym spotkaniu!

57' Karol Podliński po raz kolejny faulowany w środkowej części boiska. Napastnik Miedziowych jest dziś bardzo aktywny i wygrywa większość pojedynków.

63' GOOOL! Hattrick Karola Podlińskiego!

64' Zmiany w naszym zespole. Z boiska schodzą Żubrowski, Stoch i Starzyński, a w ich miejsce na placu gry meldują się Łakomy, Ratajczyk i Sypek.

66' Miedziowi byli bliscy podwyższenia prowadzenia, lecz w ostatniej chwili Jakuba Sypka uprzedził jeden z defensorów Górnika.

68' Łukasz Łakomy ładnie przymierzył z rzutu wolnego, ale dobrą interwencją popisał się Kudła.

72' Karol Podliński stanął oko w oko z bramkarzem rywali, lecz w tej sytuacji nie udało mu się umieścić piłki w siatce.

88' Zabrzanie przeprowadzili groźną akcję zakończoną strzałem, jednak świetnie w tej sytuacji zachował się Furtak.