Komisja Ligi oddaliła protest w sprawie żółtej kartki Michała Nalepy 21 wrz

Komisja Ligi oddaliła protest w sprawie żółtej kartki Michała Nalepy

Informujemy, iż Komisja Ligi zdecydowała się oddalić protest złożony przez nasz Klub w sprawie drugiej żółtej kartki otrzymanej przez Michała Nalepę w 28. minucie spotkania KGHM Zagłębia Lubin ze Stalą Mielec.

21 wrz 2023 14:30

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Podczas poniedziałkowego meczu KGHM Zagłębia Lubin ze Stalą Mielec, sędzia Marcin Kochanek zdecydował się ukarać drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką stopera Miedziowych Michała Nalepę za rzekomy faul na pomocniku gospodarzy Kokim Hinokio. Decyzja arbitra budziła wiele kontrowersji, dlatego też Zagłębie Lubin S.A. natychmiastowo zdecydowało się złożyć odwołanie w tej sprawie. 

Komisja Ligi poinformowała jednak, iż w związku z opinią Kolegium Sędziów PZPN, które nie dopatrzyło się rażącego błędu w decyzji arbitra, postanowiła oddalić protest złożony przez nasz Klub. W wyniku takiej decyzji, trener Waldemar Fornalik nie będzie mógł skorzystać z usług 30-letniego obrońcy podczas najbliższego meczu z Wartą Poznań, ponieważ czeka go wykluczenie z powodu uzbieranych czterech żółtych kartek w obecnych rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy.