Konferencja prasowa po meczu z Bruk-Bet Termaliką / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Konferencja prasowa po meczu z Bruk-Bet Termaliką 11 mar

Konferencja prasowa po meczu z Bruk-Bet Termaliką

Zapraszamy do odczytania przebiegu konferencji prasowej po meczu 25. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym KGHM Zagłębie Lubin pokonało Bruk-Bet Termalikę Nieciecza 2:0. Poniżej wypowiedzi trenerów Piotra Stokowca i Radoslava Látala.

11 mar 2022 20:30

Piotr Stokowiec - Trener KGHM Zagłębia:

- Jest to dla nas bardzo ważne zwycięstwo. Wierzyłem w zespół i wiedziałem, że dobrze się przygotowaliśmy do tego meczu. Drużynie potrzebne są zwycięstwa. Można uszczelnić obronę, ale jak się nie wygrywa, to racja zawsze jest zachwiana. Wiedziałem, że to przyniesie efekty. To już jest czwarty nasz mecz bez porażki i trzecie czyste konto. Cieszą mnie również bramki Patryka Szysza, bo w ostatnich dwóch meczach nie byłem z zadowolony z jego gry, ale o tym rozmawialiśmy. Próbowaliśmy w tym meczu prowadzić grę, dominować i wychodzić pressingiem. Przyjechaliśmy tu wygrać, ale to nie było łatwe, ponieważ Termalica jest innym zespołem niż jesienią. Cieszę się, że zmiennicy pokazali jakość, dla mnie każdy jest ważny. Każdy ma do wypełnienia swoja role i dziś rezerwowi odparli napór oraz uspokoili grę. Cieszę się, bo to ważne zwycięstwo i można powiedzieć, że udało nam się odmienić ten zespół. Od września jest to także pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Zagłębia. Ta wygrana da nam trochę oddechu, ale dalej jesteśmy skoncentrowani i będziemy chcieli podtrzymać naszą passę.

Radoslav Látal - Trener Termaliki:

- W pierwszej połowie było sporo strat piłki. Nie dograliśmy dobrze jednej z naszych kontr. Popełnialiśmy błędy w pierwszej części spotkania. Ciężko było nam się utrzymać przy piłce i notowaliśmy straty. W drugiej połowie popełniliśmy błędy, po których Zagłębie wyszło z kontrą, po której podyktowano rzut karny. Z naszej strony druga odsłona wyglądała słabo, ale idziemy dalej.